Google Adwords Reklamları

Google adwords reklamları Google arama sayfalarının sağ bölümünde yer alan sponsor bağlantı linkinde görüntülenmektedir.

Google adwords reklamları, Google arama sayfalarında anahtar kelimelerle ilgili arama sonuçlarının sponsor bağlantı bölümünde görüntülenmekte böylelikle direkt olarak hedef ziyaretçilere ulaşılabildiğinden reklam maliyetleri olabildiğince düşmektedir.

Google adwords reklamlarının yayınlanacağı tarih, saat ve lokasyon reklam veren tarafından belirlenebildiğinden ve reklamların yayınlanacağı dil seçimi de yapılabildiğinden hedef ziyaretçilere daha rahat ulaşılabilmektedir.

Reklam verenler Google adwords reklamlarında Google arama sayfalarının sponsor bağlantı bölümünde görüntülenen reklamları tıklandığında ödeme yaparlar.

Reklamların tıklama başına maliyetleri reklamlarda yer alan kelimelerin tıklanma oranlarıyla doğru orantılı olarak Google tarafından belirlenmektedir.

Google adwords çalışmalarıyla istenilen hedeflere ulaşılabilmesi için Google adwords çalışmalarının, Google arama sayfalarının sol bölümünde yer alan organic aramalarda ön sıralarda yer alınmasını sağlayan arama motoru optimizasyonu (Seo) çalışmaları ile eşgüdüm içinde yürütülmesi gerekmektedir.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir