Google Adwords Hesap Yönetimi

Google Adwords

Google adwords, Google arama sayfasının sağ bölümünde bulunan sponsor bağlantı linkinde görüntülenen reklamlara verilen  genel isimdir.

Google Adwords reklamı verenler, görüntülenen reklamları tıklandıkça Google’a ödeme yaparlar. Google Adwords reklam maliyetleri reklamı yapılan kelimelerin tıklanma oranlarıyla belirlenir. Kelimelerin tıklanma oranları arttıkça kelimelerin maliyetleri de yükselmektedir.

Birçok kullanıcı Google Adwords hesap yönetimini net bir şekilde bilmediğinden Google Adwords kampanyalarında istenilen hedeflere ulaşamamakta ve büyük maddi kayıplara uğramaktadır.

Google Adwords  reklam kampanyası yürütecek olanların hedef kitlelerini doğru bir şekilde analiz etmeleri hangi gün ve saatler arasında internet’te gezindiklerini net bir şekilde belirlemeleri gerekmektedir. Ayrıca Google Adwords reklam kampanyası yapılacak olan hizmeti veya ürünü net bir şekilde anlatan kelime veya kelime grupları doğru bir şekilde belirlenmeli ve hergün istatistikler kontrolden geçirilmelidir.

Google adwords reklam  kampayalarında başarılı olabilmek  için yapılması gereken önemli önceliklerden bir diğeri de  Google Adwords reklam  kampanyasının yönetimine  yeterli zamanın ayırılmasıdır. yeterli zaman ayrılamıyorsa bu konuda profesyonel hizmet veren ajanslardan yardım alınmalıdır. Beycon Group bu alanda da uzman kadrosuyla müşterilerine danışmanlık hizmeti vermektedir.

Hakan TAŞGIN

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir