Google Adwords Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Google Adwords Hesabı Oluşturmak İçin İzlenecek Yollar

Google Adwords; bilinen en büyük arama motoru olan Google’ın arama sonuçlarında, arama ortaklarında ve içerik ağında reklam verebilmenizi sağlayan reklam sistemidir. Bu sistemde, reklam verenler istedikleri kelimelerde Google’ın belirlemiş olduğu alanlarda reklamlarını yayınlayabilirler. Reklam verenler ödemelerini tıklama başına belirledikleri ücrete göre öderler. Adwords reklamları, resimli, videolu ve metin reklam olarak 3 farklı halde verilebilmektedir.

Google Adwords üzerinden reklamlarınızı yayınlayabilmek için Gmail veya herhangi bir mail hesabına sahip olmanız gerekmektedir. Bu yazımda Gmail hesabı kullanarak Google Adwords hesabı oluşturmayı anlatacağım. Resimlerin büyük halleri için üzerine tıklayın.

Google Adwords hesabımızı oluşturmak için http://adwords .google.com adresine giriş yapıyoruz. Bizi aşağıdaki gibi bir sayfa karşılıyor;

Eğer daha önceden oluşturduğumuz bir Google Adwords hesabı varsa e-posta adresimizi ve şifremizi girerek oturum açabiliriz. Biz yeni bir hesap oluşturacağımız için “Şimdi Başlayın” yazan butona tıklıyoruz. Bu aşamadan sonra karşımıza çıkan sayfada sırasıyla “AdSense, Gmail, Orkut veya iGoogle gibi Google hizmetleriyle kullandığım bir e-posta adresim ve şifrem zaten var. ” ve “AdWords için mevcut Google hesabımı kullanmak istiyorum. ” seçeneğini seçip kullanıcı bilgilerimizi giriyoruz.

 

Sorunsuz bir şekilde giriş yaptıktan sonra karşımıza saat dilimi ve para birimini seçeceğimiz bölüm gelecek.

Ben burada saat dilimi olarak Türkiye / İstanbul para birimi olarakta Türk Lirasını seçtim. Siz dilediğiniz gibi seçebilirsiniz. Hesap oluşturulduktan sonra bu ayarlar bir daha değiştirilemez. Bu yüzden para birimi olarak ne seçerseniz o şekilde ödeme yapmanız gerekmektedir. Ayarları iyice kontrol ettikten sonra devam diyerek Google Adwords hesap oluşturma adımlarını sonlandırıyoruz.

Adwords hesabınızda oturum açın linkine tıklayarak hesabımızın anlık görüntüsüne ulaşabiliriz.

Bir sonraki yazımızda Google Adwords kampanyası nasıl oluşturulur ve ilk ayarlar nasıl yapılır onu öğreneceğiz.

Sercan Şentuna

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir