Gmail 1 numaralı e-posta hizmeti

Gmail 1 numaralı e-posta hizmeti

Gmail 1 numaralı e-posta hizmeti

Google Haziran ayında kendi e-posta hizmeti olan Gmail’in, en çok kullanılan e-posta hizmeti olduğunu iddia etmişti. Ancak rakamlar Google’ın iddiasını yalanlar derecedeydi. Ancak ComScore’un Ekim verilerine bakacak olursak artık Gmail gerçekten de en çok kullanılan e-posta hizmeti olmuş durumda.

Microsoft’un yeni Outlook.com hizmeti, eski adı Hotmail olan e-posta hizmetinin bir miktar düşüş yaşamasına yol açmış olabilir. Aynı şekilde AOL’ün Alto hizmetinin beta aşamasında olması kısa bir süre için geride kalmasına neden olur. Diğer bir değişle her iki hizmet de kısa sürede kayıplarını telafi edebilir. Listenin ikinci sırasında ise eski lider Hotmail var. Üçüncü ise Yahoo Mail. Gmail ve Yahoo’nun en çok kullanıldığı ülkeler arasında ABD, Japonya, Hindistan, İngiltere ve Fransa mevcut. Bu ülkelerde Hotmail de kullanılıyor ama çok da yaygın olamıyor. Hotmail ise Meksika ve Brezilya taraflarında ağır basıyor.

Gmail’in dünya çapında ilan ettiği liderliğine rağmen ABD’de Yahoo hala birinci sırada kullanılan e-posta hizmeti olmaya devam ediyor.

Mert Paşaoğlu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir