Global İlişkiler Forumu Resmi Web Sitesi Yayında!

Beycon Group ve Koç Sistem tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen proje ile tasarımı ve programlandırılması tamamlanan Global İlişkiler Forumu’nun remi web sitesi yayın hayatına başladı.

İngilizce ve Türkçe dil desteğine sahip olan web sitesinde Global ilişler forumunun tüzüğü, yönetim kurulu, icra komisyonu, çalışma komisyonu ve yönetim kadrosu yer alıyor.Global ilişkiler forumunun üyeleri, düzenlemiş oldukları etkinlikleri ve çalışmalarının yer aldığı web sitesinde basında forumla ilgili olarak çıkmış haberlerin yer aldığı basın bölümünün yanı sıra iletişim bölümü de yer alıyor.

www.gif.org.tr

Global İlişkiler Forumu Hakkında

Global İlişkiler Forumu (GIF), üyelerini ve tüm ilgili bireyleri, uluslararası ve global ilişkilere dayalı konuları sorgulayıp, tartışabilecekleri bir platformda buluşturmayı amaçlayan, bağımsız bir dernektir. GIF, farklı düşüncelerin uyum içinde varolduğu ve yaratıcı bir şekilde harmanlandığı bir kültürü destekleyip, daha da ileri götürmeyi hedeflemektedir. Global İlişkiler Forumu (GIF), barış, refah ve ilerlemeye giden yolun, herkese açık, kolay erişilebilir ve adil olması gerektiği anlayışını benimser ve destekler. GIF’in tüm faaliyetlerinde sınırsız merak, analitik sorgulama, rasyonel tartışma, yapıcı üslup ve nesnel sentez esastır.

Global İlişkiler Forumu, uluslararası platformlarda Türkiye’yi temsil etmiş ve saygınlık kazanmış, siyasetçi, büyükelçi, akademisyen, silahlı kuvvetler mensubu, sanatçı, hukuk insanı, basın mensubu, iş adamı, iş kadını ve bürokratlardan oluşan 40 kişilik bir grup tarafından kurulmuştur. Bu değerli bireylerin GIF’i kurmuş olması bu inisiyatife duyulan gereksininimin kanıtıdır.

GIF resmi olarak 11 Mayıs 2009 tarihinde tüzel kişilik kazanmış, 9 Kasım 2009 tarihinde ilk Genel Kurul’unu yapmıştır. Bağımsız komisyon çalışmaları (Task Force), üst düzey misafir konuşmacıların katıldığı toplantılar, yuvarlak masa toplantıları ve uluslararası temaslar başlayan faaliyetler arasındadır. GIF ayrıca kurumsal çalışmaları ile dünya ve Türk dış politikasına dair güncel konularla ilgili bağımsız değerlendirmeleri www.gif.org.tr adresinde yayımlayarak tartışmalara katkıda bulunacaktır.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir