Gezilmesi Kolay Bir Sitenin Seoya Katkısı

SEO

SEO

Google her zaman listelemek istediği içeriği ya da genel olarak siteyi daha iyi anlamak için uğraşır. Bizim amacımız bunu yaparken ona yardımcı olmaktır. En kötü ihtimal Google bunun için uğraşırken ona engel olacak değişiklikler yapmazsak Google ve Seo için iyi olur. Google’ın ziyaretçilerin görüşlerini ve sitenize verdiği tepkiyi en önemli kriter olarak kullandığını hatırlatmaya gerek görmüyoruz.

Ziyaretçi ve Google Bot sitenizde kolayca gezinebilsin.

En önemli ipuclarından biridir. Sitenin pratik olması sizin arama sonuçlarında üst sıralarda çıkmanıza katkı sağlayacaktır. Sitenizde ziyaretçi çeken bir içeriğin sitenin genelindeki rolü Google için çok önemlidir. Yani arama motorundan bir içeriğiniz vasıtasıyla sitenize gelen ziyaretçinin o içerikten başka sayfalara gitmesi sitenizin indeks sıralamasında gelişmesine katkı sağlayacaktır.

Google takip bağlantılarının önemi üstünde de çok durur. Takip bağlantıları yani Breadcrumb denilen şey ziyaretçinin sitenizde basit bir şekilde gezinmesi için önemli rol oynar. Google bildiğiniz gibi memnun ziyaretçinin bir sözünü iki etmez. Bir ziyaretçi sizden memnun olduğunda Google’da bunun karşılığını mutlaka alırsınız. Eğer kimseyi memnun edemezseniz cezasınıda çekersiniz. İşin özü faydalı olabilmek.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir