Flash 11 sürümü neler getiriyor

Flash 11 Sürümü Yenililklerle Geliyor

Flash 11 Sürümü Çıktı

Yıllar boyu birçok cihazın vazgeçilmezi olmayı başaran ve 11. sürümüyle kullanıcılarının karşısına çıkan Adobe, Flash 11 ile birlikte bir önceki sürüm Flash’a göre birçok yeniliği de beraberinde getirdi.

 

Öncelikle Flash nerede işimize yarıyor diye soranlarınız olabilir. Flash olmadanYouTube’ta video izlemeniz mümkün olmayacağı gibi, web sayfaları üzerinden oynanan birçok oyunda çalışmayacaktır. Buna ek olarak web sitelerinde gördüğünüz reklamların birçoğu Flash formatında hazırlanır ve bazı web siteleri tamamen Flash üzerine kurulu olduğundan Flash’ın mutlaka bilgisayarlara yüklenmesi gerekir.

Flash’ın 64-bit’lik yeni sürümünün aksine Windows kullanıcıları 32-bit’lik sürümü stabil olarak kullanabiliyordu. Ancak 64-bit’lik yeni sürüm sayesinde sistem performansında gözle görülür bir artış sağlanırken, Linux kullanıcıları da eklenti yüklemek kaydıyla yeni Flash’tan faydalanabiliyor.

Adobe daha önce de 64-bit’lik sürümü yayınlamayı denemiş; ancak 32-bit’lik sürümün gölgesinde kalmaktan kurtulamamıştı.

Yeni sürüm Flash ile 2D ve 3D içerikler tek bir potada eritilirken, yeni Flash’ta dikkat çeken diğer yenilikler şöyle: H.264/AVC ve JPEG-XR desteğinin yanında Flash 11, bir önceki Flash sürümlerde görülen çakışma veya çökme durumlarına da son veriyor. Yani bugünden sonra Flash için çıkan her yeni güncelleme, sadece ek özellikler getirmeyecek, aynı zamanda kullanıcıların güvende kalmasını sağlayacak.
Kaynak: Hürriyet

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir