Fizy.com Mahkeme Kararı ile Kapatıldı!

Son dönemin en çok konuşulan müzik sitelerinden fizy.com’a erişim engellendi. İşte kapatılma gerekçesi!
İnternet kullanıcılarının müzik dinlemek istediklerinde en çok tercih ettiği sitelerden biri olan fizy.com’a ulaşmak isteyenler bu sabah kötü bir sürprzi ile karşılaştı.
Siteyi açanlar bir mahkeme kararını okumak zorunda kaldı

Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir.
T.C. Beyoğlu Cumhuriyet Başsavcılığının 17.12.2010 tarih ve 2010/93 Basın Muh-K. sayılı kararı gereği erişime engellenmiştir.

Beyoğlu Cumhuriyet Savcılığının PC Extra’ya yaptığı özel açıklamaya göre, Müyap‘ın başvurusuyla incelemeye alınan Fizy.com adlı internet sitesinde telif hakları Muyap tarafından korunmakta olan eserlerin telif bedelleri ödenmeksizin yayınlanmasına devam edilmesine istinaden yapılan başvuru sonucunda, Beyoğlu Basın Savcılığı Muyap’ı haklı buldu ve önleyici tedbir olarak siteye erişimin engellenmesi kararını ilgili makamlara iletti.

Bu konuyla ilgili olarak ulaştığımız fizy.com yetkilileri şu an için açıklama yapmak istemediklerini ve sorunu çözmeye çalıştıklarını söylediler.

Geçtiğimiz yıl Türkiye’den çıkan ve global pazarda yoğun ilgi gören Fizy.com Mashable Awards‘ta oyların % 60’nı alarak birinci olmuştu. En iyi müzik keşfetme servisi (Best Music Discovery Service) kategorisinde birinci olan Fizy için oylama internet üzerinden yapılmıştı.

Kaynak: Dipnot.tv

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir