Filtreleme Sistemi En Etkin Kullandığımız Özellik

Elif Avlanoğlu
Beycon Group Genel Koordinatörü Elif Avlanoğlu, Yenibiris.com’un sunduğu güncel aday veritabanı ve  aday filtreleme sistemleri sayesinde aradıkları nitelikteki adaylara zaman kaybetmeden ulaştıklarını  söylüyor.

Sektörünüzü içinde bulunduğumuz bu dönemde istihdam olanakları açısından nasıl değerlendiriyorsunuz? Yakın zamanda işe alım yapmayı düşünüyor musunuz?
2008 yılının son çeyreğinde ve 2009 yılı boyunca her ne kadar ekonomik kriz kendini ciddi şekilde hissettirse de biz işe alımlarımıza kriz öncesi dönemlere göre arttırarak devam ediyoruz.Beycon Group olarak sürekli gelişen bir organizasyon yapımız olduğu için ve son derece dinamik, sürekli gelişen bir sektörde faaliyet göstermemiz sebebiyle her geçen gün yeni ihtiyaçlarımız ortaya çıkıyor. Bu nedenle 2009 yılı içerisinde şirketimiz bünyesine 20 arkadaşımız daha katıldı. Mevcut durumun devam etmesi durumunda kadromuzu genişletme çalışmalarımıza aynı hızla devam etmeyi planlıyoruz.

Firmanızda çalışacak olan kişilerde aradığınız nitelikler nelerdir?
Beycon’da çalışacak adaylardan genel anlamda istediğimiz şirketi aileleri olarak görmeleri, kendilerini sürekli geliştirme arzusunda olmaları, hayat boyu öğrenci olmayı kendilerine misyon edinmelerini ve işlerine sorumluluk duygusuyla sahip çıkmaları. Ayrıca şirketimizde çalışacak kişinin aradığımız pozisyonun niteliklerini birebir karşılaması gerekiyor.Bu açıdan filtreleme

Yenibiris.com’u tercih etmenizin en önemli sebebi nedir? Sistemimizde en etkin kullandığınız özelliğimiz nedir?
Yenibiris.com’un iş arayanlar ve üniversite öğrencileri arasında bilinilirliği en yüksek ve kullanımı en kolay kariyer sitelerinden biri olması sebebiyle özgeçmiş sayısı diğer kariyer sitelerine oranla bir hayli yüksek. Bu durum ihtiyaçlarımızı karşılayan adaylara çok fazla zaman harcamadan ulaşmamıza önemli ölçüde yardımcı oluyor. Ve bu özellikler tercihimizi Yenibiris.com’dan yana kullanmamızda önemli bir etken. Sistemde mevcut olan filtreleme sistemi sayesinde aradığımız pozisyonların gerektirdiği özelliklere sahip adaylara kolaylıkla ulaşabilmekteyiz; bu nedenle filtreleme sistemi Yenibiris.com’da en etkin kullandığımız özelliklerin başında geliyor.

Yenibiris.com’un işe alım sürecinize sağladığı en önemli fayda sizce nedir?
Yenibiris.com’un sunmuş olduğu güncel aday veritabanı ve filtreleme sistemleri sayesinde aradığımız nitelikteki adaya zaman kaybetmeden kolaylıkla ulaşabilmekteyiz.

Aktif aday hizmetimizden yararlanıyor musunuz? Eğer yararlanıyorsanız ne gibi katkıları olduğunu düşünüyorsunuz?
Yenibiris.com’un sunmuş olduğu aktif aday hizmetini zaman zaman kullanmakla beraber genel olarak sitenin filtreleme özelliğini kullanmaktayız. Çünkü, bu sayede kendi kriterlerimize uygun adaylara daha kolay ulaşabilmekteyiz.

Çalışanlarınızın mesleki eğitimi ve kişisel gelişimleri için yaptığınız uygulamalar nelerdir?
Son derece dinamik bir sektörde faaliyet göstermemizden dolayı verimliliğimizi arttırabilmemiz için çalışanlarımızın kendilerini sürekli geliştirmeleri gerekiyor. Bu nedenle şirketimizde periyodik olarak değişen ve gelişen teknolojiye bağlantılı olarak periyodik eğitim ihtiyaç analizleri yapılıyor. Böylelikle çalışanlarımızın pozisyonları ve şirketimizin beklentileri doğrultusunda eğitim ihtiyaçları belirlenmekte ve planlı bir şekilde uygulamaya geçilmektedir.

Sektörünüzde kariyer yapmak isteyen genç adaylara önerileriniz nelerdir?
Bilişim sektörü tüm diğer sektörlere oranla çok daha hareketli ve popüler bir sektör. Sektörde kariyer yapmak isteyen gençler hedeflerini çok çabuk belirleyip çok çabuk bu hedeflerine ulaşmak istiyor. Elbette ki bilişim sektöründe kariyer yapmak isteyen gençler genelde iyi bir donanıma sahip fakat uygulamada eksiklikleri olduğundan sektöre adım attıklarında sıkıntılar yaşayabiliyor. Kendilerini geliştirme ve sonuca en iyi şekilde ulaşmaları için bu gençlere verilebilecek tavsiyeler ise şöyle sıralayabiliriz: Tüm yaptıkları işlere sebat etmeleri, işlerini özümsemeleri, sürekli olarak araştırmacı olmaları ve kendilerini sürekli geliştirmeleri. Bununla birlikte kurumlara da büyük görevler düşmekte mutlak suretle şirketlerin üniversitelerle birlikte koordineli bir şekilde çalışması ve gençlere kendilerini geliştirmeleri için fırsat vermeleri gerekiyor.

Beycon Group hakkında
Beycon Group, kurumlara bilişim teknolojileri alanında danışmanlık hizmeti sunan bir firma. Bu alanın içinde Web yazılımı, Web tasarımı, Seo arama motoru optimasyonu gibi hizmetler yer alıyor. Fakat Beycon son dönemle birlikte hizmet yelpazemizi geliştirerek şirketlerin kurumsal kimlik çalışmalarına da danışmanlık hizmeti vermeye başladık. Beycon Stratejik İletişim Danışmanlığı, Medya İlişkileri, Sosyal Sorumluluk Projeleri ve Marka Konumlandırma ise faaliyet alanlarımız arasında yer alıyor.

Yenibiris.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir