Farmville ve Google

FarmVille-Google

Google, FramVille’nin sahibi ile anlaştı

Sosyal paylaşım sitesi Facebook’un kullanıcılarına kazandırdığı ve milyonlarca kişinin başından ayrılmadığı çiftlik oyunu FarmVille, Google’ı da cezbetmeyi başardı. İnternetin ABD’li arama devi, gelecek yıl kullanıcılarına sunacağı Google Games oyun portalı için gözünü FarmVille’e dikti. Firma, çiftlik oyunu FarmVille’in sahibi Zynga’ya 200 milyon dolar yatırım yaptı.

POPÜLER OYUNLARA ULAŞTIRACAK

Zynga’nın hem Facebook’la işbirliği hem de kendi oyunlarıyla yakaladığı başarıya ortak olmak isteyen Google, Gmail, Google Docs ve Google Translate gibi servislerinden sonra Games’de de iddialı olduğunu gösterdi. Google Games, ortak hareket edeceği Zynga’nın FarmVille ve Mafia gibi popüler oyunlarının yanı sıra internet üzerinden çeşitli oyunların oynanabilmesine  imkan verecek.
1 yılda 65 milyon üye ‘çiftçi’ oldu

San Francisco merkezli Zynga şirketi tarafından geliştirilen FarmVille, 2009’da Facebook’ta oynanmaya başladı. Oyun, kullanıcılara tarım ürünleri ekme, birçok çiftlik hayvanı yetiştirme ve puan kazanma imkanı sağlıyor. 65 milyon üyeye sahip oyun, Türkiye’de Türk Telekom tarafından kumar oynandığı gerekçesiyle 3 Ekim 2009’da kapatıldı, aynı gün akşam saatlerinde erişim tekrar verildi.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir