Facebook’tan Telefon Haberlerine Yalanlama Geldi

ABD’deki bazı internet sitelerinde yer alan, Facebook’un da Google gibi bir cep telefonu yaptırdığı yolundaki haberler firma tarafından yalanlandı. Facebook sözcüsü Jaime Schopflin, sosyal iletişimi mobil cihazlara daha iyi entegre etmek için sürekli çalıştıklarını, mevcut projelerin de akıllı telefonlardaki tüm uygulamaların sosyal ağlarla bağlantılı hale getirilmesine odaklandığını söyledi. Schopflin, “ama fiziki bir cep telefonu üretmek bizim işimiz değil” dedi.

Dün ünlü TechCrunch sitesinde yer alan bir haberde, Facebook’tan Joe Hewitt ile Matthew Papakipos’un ‘çok gizli’ olarak bir ‘Facebook markalı cep telefonu’ projesi üzerinde çalıştığı, donanım içinse bir cep telefonu üreticisiyle görüştüğü öne sürülmüştü.

Joe Hewitt, Facebook’un iPhone uygulamasını geliştiren kişi. Matthew Papakipos ise halen geliştirilme aşamasındaki Google Chrome işletim sisteminin önceki mühendislik direktörü. İddianın ortaya atılmasından kısa süre sonra Silicon Alley Insider tekno-dedikodu sitesinde de sözkonusu ‘Facebook markalı telefonda kesinlikle Google Android işletim sistemi kullanılacağı’ öne sürülmüştü.

Schopflin’in açıklamasındaysa, akıllı telefon üreticileriyle Facebook entegrasyonu konusunda sıkı işbirliği yapıldığı belirtildi. Bu telefonların çoğunun Google Android kullanan modeller olduğu sanılıyor.

Kaynak: ntvmsnbc.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir