Facebook’ta Radikal Yenilikler

facebook-yenileniyor
Facebook’ta artık isteyen herkes bilgilerini arkadaşlarının yalnızca bir bölümüyle paylaşabilecek. Ayrıca ilk kez, Facebook üyeleri siteye yükledikleri tüm bilgiler indirebilecekler.
Dünya üzerinde 500 milyondan fazla üyesi olan Facebook, siteye önemli yenilikler getirdi. ‘Gruplar’ adlı özellikle, kullanıcılar farklı güncelleme ve bilgi paylaşacakları arkadaşlarını belirleyebilecek. Ayrıca ilk kez, Facebook üyeleri siteye yükledikleri tüm bilgileri indirebilecekler.

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg bütün bunlara ek olarak üyelerin, farklı uygulamaların şahsi bilgileri nasıl kullandığını daha kolay bir şekilde görebilecek.
Zuckerberg BBC’ye yaptığı açıklamada, “Bu değişiklikler insanlara bilgilerini ne şekilde paylaşacakları üzerinde daha fazla denetim verecek” dedi.
Mark Zuckerberg, “Duyduğumuz şeylerden biri insanların bilgilerini daha küçük gruplarla paylaşmak istediği. Bu özelliklerle insanlar tüm arkadaşlarıyla paylaşmak istemedikleri bilgileri, istedikleri kişilerle paylaşabilecek” diye de ekledi.
Facebook’ta hâlihazırda bulunan ‘Liste’ özelliği, kullanıcıların arkadaşları arasında alt gruplar oluşturmasına izin veriyor. Ancak 500 milyon Facebook üyesinin sadece yüzde 5’inin bu özelliği kullandığı belirtiliyor.
‘Bilgilerini indir’ özelliğiyse Facebook üyelerine, en başından beri siteye yükledikleri, fotoğraf, durum güncellemesi, duvar gönderisi gibi pek çok bilgiyi indirebilmelerini sağlıyor. Bu özellik, üyelerine kendi yükledikleri bilgileri kullanma izni vermediği için yoğun eleştiriler alan Facebook’ta önemli bir tutum değişikliği olarak görülüyor.
Kaynak: ntvmsnbc.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir