Facebook ’tan Etkinlik Önerme Özelliği

Facebook Önerilen Etkinlikler Özelliği

Facebook, uzun süren deneme sürecinin ardından önerilen etkinlikler özelliğini etkin hale getirdi. Etkinlikler sekmesinde olan bu yeni özelliğin en güzel yanı ise tüm önerilerin sadece kişiye özel olması.

İlgi alanlarınız, katıldığınız etkinlikler, sevdiğiniz ve bulunduğunuz mekânlar ve hatta paylaştığınız müzik videoları… Facebook 2006 yılına kadar dönerek bunların hepsini tarıyor ve değerlendiriyor.

Eğer sevdiğiniz bir grup size yakın bir mekânda konser verecekse veya sürekli yer bildiriminde bulunduğunuz bir mekânda bir etkinlik olacaksa önerilen etkinlikler sekmesi altında görebileceksiniz. Böylece, zaten katılmayacağınız onlarca etkinlik arasında boğulmaktansa ilgilendiğiniz etkinlikleri kolayca görebileceksiniz.

Facebook’un Kasım ayında satın aldığı “etkinlik takipçisi” servis Gowalla, bu yeni özelliğe güç katıyor. Görünüşe göre Facebook git gide hayatımızın içine giriyor, zamanında arkadaşlarımızın bize söylediği “çok süper konser, kesinlikle kaçırma!” sözlerini artık Facebook söylüyor.

Kaynak: Milliyet

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir