Facebook’ta Otomatik Beğenme Hilesi

facebook otomatik beğenme hilesi

Sosyal ağlar artık şirketler için o kadar önemli bir hale geldi ki, kullanıcı sayılarını artırmak için bu firmalar her türlü üçkağıdı yapmaya başladı. İşte yeni yöntemler.

Facebook’un yükselmesiyle birlikte şirketler için bu sitedeki kullanıcı sayıları önemli bir kıstas haline geldi. Bu kıstas o kadar artı ki, bazı tüketiciler için bir şirketin ya da firmanın aldığı beğeni sayısı o kurumun kalitesiyle eşit derecede sayılıyor.
Durum bu kadar ciddileşince, bazı firmalar da kullanıcı sayılarını artırmak için her türlü yolu deniyor. Son günlerde en çok kullanılan yöntem ise bir siteyi ziyaret edenlerin arka planda gizlice Facebook sayfalarını beğendirmeleri.

Siz fark etmeden aslında hiç istemediğiniz bir sayfayı beğenmiş olabiliyorsunuz. Siteye girdiğiniz an arka planda çalışan script eğer Facebook sayfanız da açıksa sizin yerinize bu işlemi gerçekleştiriyor.

Firmalar Neler Yapıyor?

Böylece, haksız yere bazı firmalar yüz binlerce beğeni sayısına ulaşabiliyor. Buradaki gerçek sorun etik olmayan uygulamalar değil. Aynı yöntemin suç örgütleri tarafından da kullanılması. Fark etmeden, istemediğiniz uygulamaları beğenip duvarınızdan spam mesajlar yayılmasını sağlayabiliyorsunuz.

Arka planda beğen taktiğini en çok e-ticaret siteleri kullanıyor. Bu durumun nedeni ise tüketicilerde, olumlu bir ön izlenim bırakmak. Facebook’ta her gün en son beğendiğiniz sayfaları ve uygulamaları kontrol edin. İstemediğiniz sayfaları beğenmişseniz bu işlemi geri alın.
Kaynak: Milliyet

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

11 Cevaplar

 1. helin dedi ki:

  bunu cogatmak istiyorum begnısını nasıl cogaltırım acba?

 2. kadir dedi ki:

  300kişi beqen sin baqlatntıları

 3. neşe kara dedi ki:

  ilk kez duydum , otomatik beğenmeyi nasıl yapıyorlar

  • cedubal dedi ki:

   Bu bir illegal yöntemdir.Bildirim yapılırsa; inceleme fazla bekletilmeden, sayfanız kalıcı olarak silinir.Yöntem kod ile uygulanır ve etik açıdan asla kabul görmez bir davranıştır.

 4. erkan dedi ki:

  gerçekten güzel bi hile ve sayfayı açanın kollarına saglık 😀

 5. Mesut K.Taş dedi ki:

  duvar yazılarımın otomatik ve 300-400 kişi tarafından beğenilmesini istiyorum.

 6. yusuf dedi ki:

  güzelmiş de bunu nerden yapcaz ? 😀

 7. Yusuf Aslankurt dedi ki:

  Çok İyi Bir Site Ve Güvenli

 8. mehmet oguz daşdemir dedi ki:

  nasıl oluyor bu

 9. Bediri dedi ki:

  Cok guzel sin ömer abi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir