Facebook Renkli Durum Güncellemeleri

facebook renkli durum güncellemeleri

facebook renkli durum güncellemeleri

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulaması olan Facebook kendisini geliştirmeye ve kullanıcılara farklı deneyimler yaşatmaya devam ediyor. Mark Zuckerberg’in kurduğu ve şu anda dünyanın en önemli şirketlerinden birisi olan Facebook, üyelerine yeni deneyimler sunmaya ve dinamikliğini bir kez daha ortaya koymaya hazırlanıyor. Facebook’un bu sefer kullanıcılarına sunduğu yeni hizmet yeni renkli durum güncellemeleri.

Facebook yaptığı araştırma istatistiklerinde kişisel paylaşımların daha önceki yıllardaki dönemlere kıyasla %15’lik bir düşüş olduğunu fark etti. Kişisel paylaşıma çok değer veren ve bu doğrultuda çizgisini devam ettirmek isteyen başta Zuckerberg olmak üzere Facebook ailesi bu duruma bir çözüm üretme konusunda hem fikir oldu ve yeni bir fikirle bizlerin karşısına geldiler.

Kullanıcılar artık durum güncellemeleri yaparken yazdıkları metinlerin arka plan rengini seçebilecek. Birçok renk kullanılmasına rağmen sadelikten de bir şey kaybetmemeye özen gösterildiği de bir gerçek. Facebook’un bu hamlesiyle birlikte birçok kullanıcı yeniden durum güncellemelerinde aktif hale gelebilir. Kullanıcılar kendilerini ifade ederken artık kullanacakları bu özellikle kendi stillerini oluşturabilecekler ve metinlerini daha da anlamlı hale getirebilecekler.

Facebook bu yeni hamlesini test etmeye devam ediyor Çok kısa bir süre sonra da kullanıcılarına bu hizmeti vermeye başlayacak. İşte Facebook’un bu yeni özelliğini tanıtan kısa video.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir