Facebook Otomatik Silme

FACEBOOK YENİ UYGULAMASI

Facebook’a eklenecek yeni bir farklılıkla ile, kullanıcılar gönderilerinin, kendi paylaşımların belirleyecekleri sürenin sonunda paylaşımların kendi kendini yok olmasını sağlayabilecekler. Yeni uygulamaya sahip  olacağı belirtilen ekran görüntülerine göre, Facebook kullanıcılarına bu özellikle herhangi bir yere yazdıkları paylaşımları bir saatten yada bir haftaya kadar, belirledikleri yerde ne kadar süre kalması isteniyorsa, o süre kadar gönderilerin kalmasını sağlayacak olan bir yeni bir görsel ve fonksiyonel durum sunulacak.

Facebook Otomatik Silme

Facebook Otomatik Silme

Gönderiler,bu tabi kullanıcının belirleyeceği sürenin zarfında sonunda tamamen silinmiş olacak. Facebook’un yöneticileri, verdiği bir röportajda, pilot uygulama olarak getirilecek iOS işletim sistemleri için küçük yenilikler sunacak içeren bir güncelleme planladıklarını söylediler. Yetkiliye göre, bu yeni özellik ile, uygulama ile kullanıcılara, gönderilerini ileri ki zaman bir tarihte tamamen silebilmeleri belirtti bu konuda bir zaman tablosu çizelgesi gibi panel sunulması amaçlanıyor. Paylaşımların tamamen silip silinmeyeceği net kesin olmayacağı yine de Facebook’un veri tabanında saklanacağı söyleniyor.

Uygulamanın ne kadar tutup tutmayacağı merak konusu; sebebi, Facebook 2012 yılında da, kullanıcıların gönderilen mesajın ne zaman  karşı tarafın göreceğini ayarlayan bir uygulamayı yapmış devreye sokmuştu. Ancak bu özellik hiç başarılı olmadı ve “Poke” uygulamalı özelliği gibi çıkmasıyla tarihe karışması bir olmuştu. Bütün bu gelişmeler Facabook,bu uygulaması akıllar da kendi kendini yok mu ediyor sorusunu getiriyordu. Çünkü sebebi mevcut durumda mesaj 5 yıl önce bir yazdığınız bir gönderiyi bu gün hala kullanıcı görebiliyordu. Eğer insanlar gönderilerini paylaşımları ilgili yerlerde sadece bir gün veya bir hafta tutmak isterse, Facebook’un gelecekte ki planlaması ne olacağı merak konusu tabi bu uygulama Facebook’un kendi panelleri geliştirip çalışmaları sürdürüp kullanıcılara farklılık yaratmak istiyor bakalım bunda ne kadar başarılı olacak.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir