Facebook Otomatik Beğenme – Oto Like


Facebook’un kullanıcı sayısının her geçen gün yükselmesiyle birlikte facebook, şirketler için ciddi bir pazarlama mecrası haline geldi. Facebook’un önemi öylesine arttı ki kimi tüketiciler şirketlerin facebook üzerinden aldıkları beğeni sayısını şirketin kalitesiyle eşdeğer görmeye dahi başladılar.

Facebook’un önü alınamayan yükselişi kimi şirketleri, kullanıcı sayılarını arttırmak için çeşitli hileli yollara sevk etmeye de başladı.

Şirketler tarafından en fazla kullanılan kullanıcı sayılarını yükselme yöntemi ise herhangi bir siteyi ziyaret edenlerin arka planda gizlice facebook sayfalarını beğendirmeleri olarak karşımıza çıkıyor.

Kullanıcılar, herhangi bir sayfaya girdiklerinde çalışmakta olan script eğer kullanıcıların facebook sayfaları da açık konumdaysa gizlice facebook sayfaları beğendiriliyor. Böylelikle kullanıcılar hiç farkında olmadan sayfayı beğenmiş oluyorlar.

 

Bu yöntem kullanılarak şirketler haksız yere yüz binlerce beğeni sayısına ulaşabiliyor.Bu sorun sadece etik bir sorun olsa bir yere kadar kabul edilebilir fakat bu yöntemin suç örgütleri tarafından da kullanılabilmesi sorunun ne kadar büyük olduğunu gözler önüne seriyor.

Kullanıcıların en fazla e-ticaret sitelerinde karşılaştıkları bu durumdan kendilerini koruyabilmeleri için her gün facebook hesaplarında beğendikleri sayfaları ve uygulamaları kontrol etmeleri ve istem dışı beğenmiş oldukları sayfaları ve uygulamaları geri almaları gerekmekte.

Facebook Oto Like Nasıl Oluyor

Facebook Otomatik beğenme için biraz internette araştırma yaparsanız , kodları rahatlıkla bulabilirsiniz.Özellile Webmaster forumlarında ve sitelerinde çalışan kodlar dağıtılmaktadır.Bu kodları sitenizin body tag ının hemen altında yerleştiriyorsunuz.Sayfanın ön yüzünde herhangi bir beğen butonu gözükmüyor ancak kullanıcı herhangi bir yere tıkladığı zaman , kullanıcıdan habersiz sayfayı otomatik olara beğeniyosunuz.Kullanıcı ikinci defa tıklayınca sayfayı beğenmekten vazgeçemiyor.
Baştada belirttiğimiz gibi bu olay etik olmayan bir olaydır , kullanıcının haberi olmadan facebookta ki hayran sayısını artırmaya yönelik tasarlanmış bir olaydır .

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

  1. Kübra dedi ki:

    otobeğeniolsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir