Facebook Messenger Tam Sürüm Yayınlandı

Facebook Messenger Tam Sürüm Yayınlandı

Yakın zaman önce beta sürümü internete sızan ve o zamandan beri kullanılabilen Facebook’un Windows için hazırlanmış Messenger programı Facebook üzerinden stabil sürümü ile yayınlandı. İnternette sohbet konusunda çok büyük katkı sağlayacağını düşündüğümüz Facebook Messenger’ın yakın zaman içinde Mac içinde yayınlanacağını umut ediyoruz.

Facebook dünyanın en çok ziyeret edilen sitelerinden biri. Dünyanın en çok kullanıcısı olan sosyal ağı. 800 milyon kullanıcısı ile dev bir sosyal ağ diyebiliriz. Bu kadar çok kullanıcısı olan bir sosyal ağın daha pratik hale getirilmesi, insanları daha çok sohbete dahil etmek kaçınılmazdı.

İlk önce ülkemizde sosyal ağlar ve özellikle Facebook ile ilgili gelişmeleri vermek gerek. En yakın örneklerden biri çeşitli özel şirketlerde mesai saatlerini aksattığı gerekçesiyle başta Facebook olmak üzere sosyal ağlarda vakit geçirmek yasaklandı. Aslında bu dünya genelinde birçok şirkette alınan bir karar. Yapılan araştırmalar mobil internetin akıllı telefonlarla birlikte gelişmesiyle bu yasakların hiç birşey ifade etmeyeceğini söylüyor. Facebook tarafından gelen bu tür yeniliklerde Facebook’un daha çok hit almasını sağlayacak.

Ülkemizde yaşanan en belirgin durumlardan bir tanesi geçtiğimiz sene EGM’nin Facebook ile ilgili aldığı önlem. EGM’nin bilgisayarlarından ve ağından hiç bir personel Facebook benzeri siteye giremeyecek. Yapılan araştırmalarda çoğu polisin zamanını Facebook’ta geçirdiği saptanmış ve bilgi işlem elemanları tarafından EGM’nin ağından Facebooka girilmesi engellenmişti.

Ne kadar mesai saatlerine zararı dokunsada mesai saatleri içerisinde sosyal ağların kullanıldığı bir gerçek. Facebook messenger durumu biraz daha basitleştirerek ortamı yumuşatabilir. Facebook messenger bilgisayarınızdayken Facebook’taki arkadaşlarınızla konuşmak için browser açmanıza gerek yok. Tıpkı Facebook’un chati gibi kullanabileceğiniz ayrı bir programdır. Her ne kadar Yahoo, MSN gibi chat yapabileceğiniz sitelerin Facebook ile bağlanma seçeneği olup oralardan da Facebook’taki online arkadaşlarınızla sohbet edebilsenizde, Facebook messenger size Facebook ile ilgili daha çok alternatif sunuyor.

Facebook Messenger’da bildirimlerinizden anlık olarak haberdar olabilrsiniz; ama tam görüntülemek için browserdan açmak zorundasınız. Story Line kısmı yine anlık olarak size bilgi veriyor. Siz çevrim dışı iken aldığınız mesajları görebiliyorsunuz. Son olarak arkadaşlık istekleri ve genel olarak her türlü bildirimden anlık olarak haberdar olabiliyorsunuz. En önemli özelliğini tekrardan hatırlatacak olursak artık Facebookta sohbet etmek için sitesine girmenize gerek kalmadı.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir