Facebook Messenger Day

Snapchat’e Yeni Rakip:  ‘Facebook Messenger Day’ Özelliği  Aktif!

Facebook bugünden itibaren Messenger Day özelliğini aktif hale getirdi. Messenger uygulamasında yapılan güncelleme ile Instagram ve Snapchat’teki gibi hikayeler paylaşılabilecek.

Facebook tarafından geliştirilen uygulama ilk olarak Snapchat tarafından yaratılmış ve kullanılmıştı.  Facebook daha sonra satın aldığı Instagram’da ve son olarak Whatsapp uygulamasında ‘Durum’ özelliği adı altında kullandığı hikaye paylaşma ile adeta Snapchat’e meydan okuyor. Son olarak Facebook Messenger uygulamasında yerini bulan hikaye paylaşma özelliği ‘Messenger Day’ olarak adlandırılıyor.

Messenger Day isimli alanda, gününüzün nasıl geçtiği, ne yemek yediğiniz, kedinizin ve ya köpeğinizin en güzel anlarını, arkadaşlarınızla yaptığınız eğlenceli toplantıları, hayatınızdan başka detayları paylaşabiliyorsunuz. Bu paylaşımları arkadaşlarınız görebilirken aynı şekilde siz de arkadaşlarınızın paylaşımlarını görebiliyorsunuz. Bu paylaşımlar Instagram ve Snapchat’ten bilindiği üzere, halka açık ya da sadece arkadaşlarınızın görebileceği şekilde paylaşabiliyosunuz. Yaptığınız paylaşımlar, 24 saat boyunca alanınızda kalıyor ve daha sonra yok oluyor.

Messenger Day’i kullanmak için ise  öncelikle Messenger’ın en son sürümüne sahip olmanız gerekiyor. Daha sonra Messenger’ı açarak  üst kısımda “My Day” ibaresine dokunmanız gerekiyor. Sonrasında kameranız açılacak ve fotoğraf ya da video çekebileceksiniz. Diğer hizmetlerde olduğu gibi bunda da özel efektler ve ekstra içerik mevcut. Kiminle paylaşacağınızı da seçtikten sonra, arkadaşlarınız hikayenizi görüntüleyebilir.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir