Facebook ile uygulama içi 360 derece fotoğraf çekin

360 derece fotoğraf ve videolara büyük bir destek veren Facebook, kendi uygulamasına 360 derece fotoğraf çekebilme özelliği ekliyor.

Zaten 360 derece fotoğraf çekip paylaşabiliyorduk diye sorabilirsiniz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken, bu özelliğin uygulama içi olması. Yani panorama özelliği olmayan telefonunuzla da 360 derece fotoğraf çekebilirsiniz.

Bu özellik ile çektiğiniz 360 derece fotoğrafları yakınlaştırabilir ve arkadaşlarınızı etiketleyebilirsiniz. Buna ek olarak kapak fotoğrafı olarak da kullanabilirsiniz. Bu, bugüne kadar kapak fotoğrafına gelen en önemli güncellemelerden bir tanesi.

Normal fotoğraflarda yaptığımız zaman tüneline ekleme, albüm içinde paylaşma ve gruplara ekleme gibi işlemleri 360 derece fotoğraflarda da yapabilirsiniz.

360 derece fotoğraf eklemek için uygulama içinde 360 Derece Fotoğraf butonunu kullanmanız gerekmekte.  Normal telefon kameralarında gördüğümüz panorama fotoğraf çekmeye benzer şekilde 360 derece fotoğraf çeken uygulamanın bu özelliği şu anlık sadece Amerika’da iOS ve Android platformlarında kullanılmakta. Ülkemize de yakın bir zamanda gelmesi bekleniyor.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir