Facebook 13 Yaş sınırını düşürüyor.

Bir milyara yaklaşan üyesi bulunan sosyal medya devi Facebook en önemli üye olma kriteri olan 13 yaş sınırını aşağıya çekmeye hazırlanıyor.

Facebook 13 Yaş sınırını düşürüyor.

Facebook’un 13 yaşından küçük çocukların ailelerinin sayfalarına bağlı hesap oluşturabilmeleri için altyapı çalışması yaptığı öne sürüldü.

Amerika Birleşik Devletleri’nin saygın gazetelerinden Wall Street Journal da Facebook’un çocukların ailelerinin sayfalarına bağlı olarak hesap oluşturabilmeleri üzerinde çalıştığı haberini yaptı.

Facebook’un geliştirmeyi düşündüğü bu yöntemle aileler çocuklarının kiminle arkadaşlık ettiğini, hangi uygulamaları kullandığını takip ederek önlemlerini alabilecek.

Facebook şu anda kullanıcının 13 yaş altı olduğunu belirtmesi halinde üyeliğine izin vermiyor. Ancak kullanıcı 13 yaşından büyük olduğunu belirtirse kolayca üye olabiliyor. Consumer Reports’a göre 2011’de Facebook kullanıcılarının 7,5 milyonunu 13 yaşından küçükler oluşturdu. Bunların 5 milyonunun da 10 yaşın altında olduğu ileri sürüldü. Microsoft’un yaptırdığı bir ankete göre ailelerin yüzde 36’sının çocuklarının 13 yaşından önce Facebook kullanmaya başladıklarını biliyor.

Kaynak: Habertürk

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir