EVDE KEYİFLİ ÇALIŞMA ORTAMI YARATMAK

Evden çalışmanın; kimine göre zorlukları, kimine göre ise kolaylıkları olabilir. Pandeminin doğurduğu bazı mecburiyetler, çoğu zaman zorlayıcı olsa da bu süreci en güzel şekilde atlatmak toplum sağlığı için oldukça önemli.

Evde kalmak, evden çalışmak belirli bir süre sonra performansınızı ve motivasyonunuzu olumsuz yönde etkileyebilir. Öyleyse, evde keyifli çalışma ortamı yaratmak için hazırladığımız birkaç tüyoya göz atın;

Güne esneyerek başlayın. Yatağınızdan her kalktığınızda esnemeye 5 dakika ayırabilirsiniz. Esnemek, kaslarınızın rahatlamasına yardımcı olacaktır. Eğer masa başı çalışıyorsanız, esnemenin sizi ne kadar rahatlattığına inanamayacaksınız.

Meditasyon yapın. Günün istediğiniz bir saatinde meditasyon yapmak, ruhunuzu dinlendirecek ve gün içinde daha pozitif olmanıza yol açacaktır. Kendinizi rahatlatın ve streslerinizden arının.

Çalışma köşesi oluşturun. Çalışma ortamınızı keyifli hale getirmek, motive olmanız için en önemli gerekliliktir. Bunun için evinizde rahat edebileceğiniz bir çalışma köşeniz olmalı. Bu köşeyi istediğiniz gibi dekore edebilirsiniz. Sevdiğiniz bir objeyi çalışırken görmek keyifli olabilir. Masanızın kenarında bir tütsü yakabilirsiniz. Tütsü yakmak hem stresinizi azaltır hem de hoş kokusuyla sizi sakinleştirir.

Müzikle fokuslanın. Çalışırken odaklanma sorunu yaşıyorsanız ve dikkatiniz çabuk dağılıyorsa, Youtube’a “dikkat toplayıcı müzikler” yazın. İstediğiniz bir içeriğe tıklayın ve kendinizi klasik müziğin büyüsüne bırakın. Nasıl daha verimli çalıştığınıza sizde inanamayacaksınız.

Duşla tamamlanın. Tüm yorgunluklarınızdan arınmak için gün sonunda ılık ya da tercihen soğuk bir duş iyi gelecektir. Kendinizi daha dinç ve enerjik hissetmenizi sağlayacaktır.

Unutmayın, kendinizi en çok kendiniz mutlu edebilirsiniz. Her şey sizin elinizde!

Keyifli çalışmalar.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir