Etkili Backlink

Backlink, arama motoru optimizasyonu açısından en önemli konulardan bir tanesidir. Backlink hassas bir konudur.Çünkü yanlış yapılan bir backlink çalışması sitenizi Sandbox’a sokabilir.Kısacası backlink çalışmasında aşırıya kaçmamak gerekmektedir.

Backlink alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta kaliteli backlink almaya çalışmaktır. Sitenizle alakalı sitelerden anchor text almanız size fayda sağlar. İnternette ne kadar çok yerde varsanız siteniz o  kadar üst sırada, evet bu doğru, ama bunu yaparken kaliteli siteler bulmaya çalışmalısınız. Kaliteli site ne demektir? Pagerank’i yüksek olan Trustrank’i olan, Google ‘ın güvendiği tarzda sitelerden link almaya çalışmalısınız.

Edu ve Gov uzantılı sitelerden link almanız da size fayda sağlamaktadır. Google bu tarz sitelere çok önem verir ve siteniz için başarıyı size direk olarak sunmaya başlar.

Bu tarz siteleri bulup eklemeye çalışmak yerine yanlış yapabileceğinizi düşünüp, işi bile SEO Danışmanı ile çalışmanızı öneririz.Aksi takdirde Google’ın Sandbox’ına girip Google sıralamasına elveda diyebilirsiniz.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir