ESET 4. Nesil Güvenlik Çözümlerini Pazara Sundu!

SET 4. Nesil Güvenlik Çözümleri ESET NOD32 4.0 ve ESET Smart Security 4.0′ı Pazara Sundu! Yeni özellikler, kullanıcılar için kullanım, işlevsellik ve yönetim kolaylıkları sağlarken Aynı zamanda güvenlik, sistem kontrolü ve sistem kurtarmasını geliştiriyor.

PC, sunucu ve diğer sistemler için proaktif tehdit korumasının lideri ESET, ödüllü anti-malware çözümleri olan ESET NOD32 Antivirüs ve ESET Smart Security‘nin bireysel kullanıcılar ve kurumlar için 4. sürümlerini duyurdu.  Yeni sürüm, ESET‘in piyasadaki en doğru tespit oranı ve proaktif teknolojisine sahip ThreatSense® motoru üzerine, malware tespit oranını arttıran, sistem yönetimi, kontrolü ve kurtarma işlevlerini içeren 20 yeni özellik eklenerek yapılandırıldı. Yeni sürüm ESET’in düşük kaynak kullanımı ve yüksek performans,yüksek güvenilirlik geleneğini sürdürüyor.

IDC Güvenlik Ürünleri şirketinin araştırma analisti Andrew Hanson; Giderek karmaşıklaşan bir tehdit ortamında anti-malware üreticilerinin son-nokta güvenlik ürünleri içerisine daha fazla özellik eklerken bir yandan da sistem performansını göz önünde bulundurmak zorunda olduklarını söylüyor. Hanson’a göre günümüzün ekonomik koşulları işletmelerin PC yenileme dönemlerini uzatma ya da durdurmalarına sebep oluyor fakat güvenlik harcamaları artan tehditler doğrultusunda devam etmek zorunda. Güvenlik sektörünün önde gelen üreticileri birden fazla alanda başarılı bir şekilde koruma sağlayabilen, bu arada sistem kaynaklarını sömürmeyen ve performansı etkilemeyen aynı zamanda da maliyeti az olan güvenlik düzeyi yüksek ürünler üretecekler.

ESET‘in yeni tespit ve algılama özellikleri kullanıcıları aldatıcı malware türevlerine karşı işletim sisteminin derinliklerine doğru inerek, dosyaları ve şifrelenmiş tarayıcı trafiğini tarayarak koruyor böylece güvenlik seviyesini yükseltmiş oluyor. Son sürüm ayrıca antivirüs ürünlerini devre dışı bırakmak üzere tasarlanmış malware türevlerine karşı kendini koruyabilmek için gelişmiş bir savunma özelliği içeriyor. Tüm bu yeni özellikler, bireysel ya da kurumsal kullanıcıların sistemleri ele geçirilmeden önce yeni tehditleri proaktif olarak engelleyebilmelerini sağlıyor.

ESET NOD32 Antivirüs 4 ve ESET Smart Security 4 Business Edition sürümleri ayrıca güçlü bir takım yönetim yeteneklerine sahipler. Üst düzey veritabanı desteği, son-nokta güvenliğinin kontrol altına alınabilmesi, geniş ağlar için daha da geliştirilmiş destek bu yeteneklerinden bazıları.  ESET Business Edition, ESET ürünlerini uzaktan yükleyerek yönetebilmenizi sağlayan  ESET Remote Administrator 3.0 içeriyor.

ESET NOD32 Antivirüs 4 ve ESET Smart Security 4′ün Yepyeni Ve Pazarda İlk Kez Kullanılan özellikleri:

  • Gelişmiş Arşiv Taraması
  • Çıkarılabilir Medya Erişim Kontrolü
  • Entegre sistem analiz aracı – ESET SysInspector
  • Entegre kurtarma Diski oluşturma aracı –ESET SysRescue

Bu özelliklere ek olarak ESET NOD32 Antivirüs 4 ve ESET Smart Security 4 sürümlerine tehdit korumasını, tespiti ve yönetimi daha da geliştirebilmek amacı ile aşağıdaki değişiklikler de eklendi

  • Gelişmiş yönetim özellikleri (Cisco NAC desteği, Çıkarılabilir disk kontrollü v.b.)
  • Taşınabilir Pc’ler için Güç Koruması
  • Gelişmiş kendini savunma teknolojisi – (Virüsler tarafından durdurulmasını önlemek için)
  • Gelişmiş Kullanıcı dostu arayüz

Stratus Bilişim Genel Müdür Yardımcısı Alev Akkoyunlu; Diğer şirketlerin durmadan artan karmaşık malware istilaları ile yakalamaca oynadığı sırada ESET’in gelişmiş sezgisel tarama ve yeni, özellik zengini çözümlerinin performanstan ödün vermeden üstün koruma ve tespit yeteneklerini sergilediğini,güvenlik düzeyinin çok yüksek olduğunu söyledi. Dünya çapında 70 milyondan fazla bireysel ve kurumsal kullanıcı ESET’in güvenilir proaktif korumasının kendilerini internet kaynakları tehditlerden koruyacağına inanıyor. Minimum sistem kaynağı ile maksimum koruma sağlama geleneğimizi sürdürerek verimliliği arttırdık, toplam sahip olma maliyetini azalttık,güvenlik düzeyini normalin üstüne çıkarttık. Lisanslı kullanıcılarımız lisans süresi boyunca ekstra bir ücret ödemeden yeni versiyon ürünümüzü kullanma imkanına sahip olacak.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir