En iyi Nikon Modelleri

Nikon Fotoğraf Makinesinin Özellikleri Nelerdir?

Nikon fotoğraf makinesi pek çok kişi tarafından tercih edilen bir fotoğraf makinesidir. Tasarım olarak son derece dayanıklı özelliklerle donatılmış olan Nikon daha çok dağcıların, savaş muhabirlerinin ve riskli ortamlarda çekim yapmak isteyenlerin tercih edebilecekleri bir fotoğraf makinesidir. Bunun nedeni çok sağlam bir gövdesinin olmasıdır. Bu sayede en zor koşullarda bile detaylı çekim yapmanız mümkün olacaktır.

Pek çok fotoğrafçının güvenerek kullandığı markalardan biri olan Nikon fotoğraf makinesi sürekli yenilenen bir teknoloji ile üretilen bir makinedir. Son teknolojik ürünleri takip eden Nikon, kalite konusunda kesinlikle taviz vermez.

Nikon fotoğraf makinesi darbelere dayanıklıdır. Bu nedenle tercih edilen bir modeldir. İki gövdeli yapısı olduğu bilinmektedir. Arka gövdesi kapalı bir kutu gibi tasarlandığı için herhangi bir darbe durumunda kesinlikle fotoğraf çekme işlemi devam edebilir. Optik olarak keskin bir yapıya sahip olması bu fotoğraf makinesini tercih edilir kılmaktadır. Aynı zamanda renk ayrıştırma özelliğinin detaylı olması da bu markayı tercih edilir bir marka yapmaktadır. Sıcak renkleri kullanmayı sevenler için ideal bir markadır. Ancak bu renklerden hoşlanmayan kişiler tercih etmeyebilir.

Nikon fotoğraf makinesi Canon marka bir fotoğraf makinesine göre daha ağırdır. Canon’un gövdesinden 100 gram daha ağır olduğu söylenebilir. Pek çok özelliği dışarıda, ulaşılabilir şekilde tasarlanmıştır. Örneğin white balance özelliği dışarıdadır. Aynı zamanda seri hızlı çekim özelliği de dışarıdan ayarlanabilmektedir. Diyaframı kontrol etek için soldan sağa mekanik bir sistem oluşturulmuştur. Hemen hemen her koşulda kullanılabilecek bir fotoğraf makinesi olması Nikon fotoğraf makinesini son derece tercih edilir kılmıştır. Canon ise Nikon’a göre son derece kibar bir makinedir. Bu nedenle özel çekimlerde risksiz çekimlerde Canon kullanmak daha mantıklı bir karar olacaktır.

 

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir