En hızlı tarayıcı

En hızlı tarayıcı

En hızlı tarayıcı

New Relic’in yaptığı araştırmanın sonuçlarına göre Microsoft’un Internet Explorer 10’u, Windows’ta çalışan en hızlı internet tarayıcısı.

Her ay internette 40 milyar sayfa görüntülemesi yapan New Relic’in elde ettiği verilere göre en hızlı tarayıcı sırasında IE9 ikinci olurken üçüncülük Firefox 15’in. Bu üçlüyü Safari 5 ve Chrome 21 takip ediyor. Mac’te ise Chrome’un eski versiyonlarından olan 19 en hızlı ortalama cevap süresi ile yeni versiyonlarından çok daha iyi bir performans gösteriyor. Tabi ki geçtiğimiz gün kullanıcıların beğenisine sunulan Chrome 23 bu teste dahil değil.

Bu araştırmanın sonuçlarından oldukça memnun olan Microsoft, araştırmayı paylaştığı resmi blog sayfasında Internet Explorer’ın diğer platformlardaki gerilemelerinden bahsetmiyor. Tam bir karşılaştırma yapılması gerekirse Linux için geliştirilen Chrome 19 listenin en başında. Liste sırasıyla Mac için Chrome 21, Mac için Chrome 20, Mac için Chrome 18 ve Mac için Firefox 15 şeklinde uzayıp gidiyor. Internet Explorer 10 ise bu listede ancak sekizinci sıraya ulaşabiliyor.

Microsoft blog sayfasında araştırmanın sonuçları hakkında “Bugünkü sonuçlar, gerçek dünyadaki performans için tasarlanan Internet Explorer 10’un Windows 8’de en hızlı tarayıcı olduğunu kanıtladı” sözlerini paylaştı.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir