E-Ticaret ve Seo

E-Ticaret ve Seo

E-Ticaret ve Seo

E-ticaret seo internetten yapılan alışverişin yaygınlaşması ve bu alandaki rekabetin artmasına paralel olarak önemini hızla arttırmaktadır. E-ticaret ve seo çalışmaları ile e-ticaret sitelerinde satışa sunulmuş olan ürün veya servislerle ilgili anahtar kelimeler belirlenir ve belirlenen anahtar kelimeler Google organic aramalarında üst sıralara çıkartılır.

 

Google organic aramalarında hedef anahtar kelimelerde üst sıralarda yer almak daha geniş hedef kitlelere ulaşılmasını sağlayacağından şirketlerin karlılık oranlarını da aynı oranda arttırmaktadır.

 

Ne kadar başarılı e-ticaret sitesi yapılırsa yapılsın, en uygun kampanyalar ve en iyi ürünler sergilenirse sergilensin hedef ziyaretçilere ulaşmadığı takdirde hiçbir anlam ifade etmez. Dolayısıyla e-ticaret siteleri için e-ticaret seo vazgeçilmez bir araçtır.

 

E-ticaret seo çalışması yapılacak olan sitelerin yazılımsal alt yapısının seo çalışmalarına uygun olması gerekmektedir. Seo çalışmaları için uygun olmayan bir yazılımsal alt yapı seo çalışmalarını olabildiğince engellemekte ve zora sokmaktadır.

 

E-ticaret seo çalışmalarında domain name’in (alan adı) büyük önemi bulunmaktadır. E-ticaret faaliyetlerinin yürütüleceği web sitelerinin domain name’i  (Alan adı)  e-ticaret sitelerinde satılmayı düşünülen ürünler ve servislerle bağlantılı olmalı ve Google aramalarında arama oranları yüksek olan kelime ve kelime gruplarından seçilmelidir.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir