E-ticaret sitelerinde başarının öncelikli koşulu Seo

E-ticaret özellikle son on yılda teknolojinin gelişmesi, mobil cihazların yaygınlaşması ve insanların ciddi bir vakit sıkıntısına girmesinden dolayı en hızlı büyüyen platform konumuna gelmiştir.

Zamandan tasarruf sağlamaları ve klasik mağazalara oranla zengin alternatifler sunmalarından dolayı insanların hızla e-ticaret sitelerine yönelmesi, e-ticaret alanındaki rekabeti kızıştırmış ve bu keskin rekabette ön plana çıkılabilmesi için seo’yu zorunlu hale getirmiştir.

Seo başta en büyük arama motoru olan Google olmak üzere Yandex ve Bing gibi arama motorlarının doğal arama sonuçlarında, hedef anahtar kelimelerde üst sıralarda yer alınması amacıyla yürütülen çalışmalar bütünüdür.

E-ticaret sitelerinde daimi başarıya ulaşılabilmesi için seo çalışmalarının kesintiye uğramaksızın devam etmesi gerekmektedir. Çünkü seo uzun soluklu bir çalışmayı gerektirir.

Seo çalışması dışında, e-ticaret sitelerinin başarıya ulaşılabilmesi için başka temel kurallara da uyulması gerekmektedir.

E-ticaret sitelerinde başarıya ulaşılabilmesi için uyulması gereken temel kurallar

  • E-ticaret sitelerinin menüleri ve kategorileri sade olmalıdır.
  • Ürün resimleri ve açıklamaları herkes tarafından anlaşılabilecek tarzda olmalıdır.
  • Tüketicilere ürün karşılaştırma ve fiyat karşılaştırma seçenekleri mutlaka sunulmalıdır.
  • Güçlü bir CRM alt yapısı oluşturularak müşteri memnuniyeti en üst seviyede tutulmalıdır.
  • Tüketicilerin e-ticaret sitelerinde en hassas olduğu konulardan biri de hiç şüphesiz ürün teslimat süreleridir. Zamanında teslim edilmeyen ürünler e-ticaret sitelerinin imajlarını zedelemekle kalmaz müşteri kayıplarını da beraberinde getirir.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...