E-Mail Pazarlama

E-mail Pazarlamaİnternetin ve  e-mail kullanımının yaygınlaşması, reklam maliyetlerinin hızlı bir şekilde yükselmesiyle her türlü büyüklükteki kurumlar için e- mail ile yapılan pazarlama vazgeçilmez bir unsur haline gelmiştir.

Şirketler Neden E-mail ile Pazarlamayı Tercih Etmeliler?

1: E- mail ile yapılan pazarlama diğer pazarlama yöntemleriyle kıyaslandığında son derece düşük bir bütçe ile yapılan bir pazarlama yöntemidir. Yapılan araştırmalara göre e-mail ile yapılan pazarlama direk pazarlamadan (direct marketing) % 20 ila 30 oranında daha etkili ve çok daha ucuzdur.
2: Geleneksel pazarlama yöntemleriyle şirketler hedef kitlelerine ulaşmada çok ciddi sıkıntılar yaşamaktadırlar. Bu yöntemlerde hedef kitlenin eğitim durumuna, yaşına veya ilgi alanlarına göre tanıtım yapılamadığından hedefe istenildiği ölçüde ulaşılamamaktadır. Oysa e-mail yoluyla yapılan pazarlamada hedef kitlenin ihtiyaçlarına, ilgi alanlarına, hatta cinsiyetine ve yaşına göre mail içerikleri hazırlanıp gönderilerek son derece etkili bir pazarlama faaliyeti yürütülebilmektedir.
3: Şirketlerin pazarlama faaliyetlerinde yaşadıkları en büyük sorun yaptıkları tanıtım faaliyetlerini ölçümlemede yaşadıkları sıkıntıdır. Oysa e mail yoluyla yapılan pazarlamada ölçümleme son derece rahat bir şekilde yapılabilmektedir. Göndermiş olduğunuz mail formatının kaç kişiye ulaştığını, kaç kişinin mail içerinizi incelediğini, kaç kişinin mail gurubunuzdan çıkmak istediğini kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bu da pazarlama stratejinizi belirlemede size ciddi oranda yardımcı olacaktır.
4: Geleneksel pazarlama kampanyalarını hazırlamak hem ciddi bütçe gerektirir hem de kolay ve kısa sürede hazırlanabilen kampanyalar değildir. Oysaki pazarlamada kullanılan e mail içerikleri son derece kısa sürede istediğiniz formatta hazırlanabilmektedir. Ayrıca belirlediğiniz mail gruplarına maillerinizi gönderme imkânınız olduğundan hedef kitlenize daha kolay ulaşma imkânına da sahipsiniz.

HAKAN TAŞGIN

Beycon

www.beycon.com.tr
www.beycon.net
www.beycongroup.com.tr


0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir