E-Mail Pazarlama Dikkat Edilmesi Gerekenler

e-postaE-mail ile pazarlamanın öneminin günden güne artmasıyla hedef kitleye gönderilen e-mail içerikleri de önemini arttırmıştır.E-maillerin istenildiği ölçüde hedefine ulaşabilmesi için konu başlığının çok iyi belirlenmesi gerekir. Çünkü iyi bir başlık e-mailinizin okunmasını sağlayan en önemli adımdır. Görsel tasarım içerikten sonra gelir.

Göndermiş olduğunuz e-mail konusu okuyucuların dikkatini çekmezse gönderilen e-maili okumadan silerler. E-mail içeriklerinin konuları değişik  seçilebilir. Fakat seçtiğiniz konu sadece pazarlama amacı içermemeli okuyucuya bir şeyler öğretmeli, okuyucular kazanımlar elde etmelidirler. Aksi takdirde maili gönderdiğiniz kişiler mailinizi okumadan mailinizi silerler ve pazarlama işlemi amacına ulaşamaz.

Mailin içeriğiyle birlikte başlık da çok büyük önem arz etmektedir.Pazarlama e-postası alan kişi başlıktan etkilenmeli kafasında soru işareti canlanmalıdır. Örneğin mail başlığınızda soru kullanmanız okuyucuların ilgisini ciddi oranda çeker ve onları düşünmeye sevk eder.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir