E-kitap nedir?

E-kitap nedir?

Kitap okuma alışkanlığı her yaştan ve her kesimden insanların gelişmek ve bilgileri yenilemek adına hayatlarına sokmaları gereken bir konu… Son yıllarda görsel ve yazılı basında kitap okuma alışkanlığı kazanma konusuna desteği ile toplumda biraz olsun kitap okuma farkındalığı oluşmuş durumda…

Ülkemiz kitap okuma alışkanlığı bilen ülkeler arasında son sıralarda yer almaktadır. Bu yüzden toplum bireylerine çok fazla iş düşmekte, çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığı kazandırmak zorunlu hale getirmeliyiz. İnternetin her alanda hayatımızda var olması ve aynı zamanda hayatımızı kolaylaştırması ile e kitap dönemi de başlamış, artık herkes seçtiği kitabı internet ortamında okuma lüksüne sahip olmuştur.

ekitap nedir?

ekitap nedir?

Yeni teknolojilerin hayatımıza girmesi ile her şeyin başına bir “e” harfi ekler olduk. Artık kitapları da ekran karşısında okuyabiliyoruz. E-kitap uzunca bir süredir ortada olan bir fikir de olsa, özellikle son 2-3 yılda ciddi olarak ele alınıyor. Yayınlanan, yani sayısal ortama geçirilen kitapların sayısı ve okuru sürekli artıyor. Herkesin günlük koşturması sırasında kitaplarını yanlarına almayı unutma olasıkları yüksektir. E kitap sayesinde tabletlerde ve telefonlarda kitaplarınız okumaya hazır bir halde sizi beklemektedir.  E kitap sayesinde kitap okumak daha pratikleşmiş oluyor.

E-kitap yani elektronik kitap, geleneksel basılı kitaptan farklı olarak, elektronik ortamda kullanılmak üzere hazırlanmış olan kitaplara verilen addır. E-kitap, geleneksel kitap ile kıyaslandığında hem yazara, hem yayıncıya, hem de okuyucuya, geleneksel kitabın sunamadığı büyük artılar sunan bir yayın türüdür. Elektronik ortamın sağladığı olanaklar sayesinde, konular, yazı yanında, ses, müzik ve görüntü ile desteklenebilir. Kitap içinde arama yapma, font ayarlarma, önemli yerleri vurgulama gibi özellikler kullanılabilir.E-kitapları bilgisayarınızda, tabletiniz veya akıllı telefonlarınızda rahatça okuyabilirsiniz.

5.00 avg. rating (91% score) - 1 vote

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir