Dünyanın İlk Flash Disk Tabanlı Sunucusu

Kurumların giderek artan hızda büyüyen verileri daha verimli biçimde sunmasını ve yönetmesini sağlayan Flash disk teknolojisi ile daha iyi ölçek ekonomilerinin de katkısıyla- kurumsal Flash pazarının 2009’da önemli oranda büyüyeceği öngörülüyor.

2008 yılı başında uçtan uca Flash stratejisini ilk açıklayan firma olan Sun, Flash disk teknolojisini yaygın olarak kullanılan Storage 7000 depolama ailesi ile bütünleştirdi. SSD yeniliklerini sunucuları ile bütünleştireceğini açıklayan Sun, yakında yüksek performanslı, güç tüketimi açısından verimli Flash disk tabanlı depolama ailesini de pazara çıkacak.

x64, CMT sunucuları ve Blade sistemlerinden oluşan portföyü; halihazırda sanallaştırma platformları, kurumsal uygulamalar, internet, veritabanı ve Yüksek Başarımlı Bilgiişlem (HPC – High-Performance Computing) uygulamaları için sektörün en iyi performans sunan ve en verimli çözümleri.
Sistemlere Solid State Disk’lerin eklenmesiyle birlikte kurumlar, I/O yoğunluklu uygulamalarında performans ve verimlilik artışı elde edebiliyor.  x64 sunucuları ve Blade sistemleri; UltraSPARC, AMD Opteron ve Intel Xeon işlemcileri de dahil olmak üzere çok işlemcili mimarileri ve işletim sistemlerinden Solaris 10, Linux, Windows ve VMware’i destekliyor.
Solid State Disk’ler’in (SSD)  sistemlerine eklenmesiyle, kurumlar performanslarını ve I/O yoğun uygulamalarını ikiye katlayabiliyor sunucular, güç tüketimini önemli ölçüde azaltabiliyor.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir