Dünyanın en kötü internet sitesini yapmanın yolları!

Dünyanın en kötü internet sitesini yapmanın yolları!

Günümüzün modern dünyasında herkes eli ayağı düzgün bir internet sitesi ortaya çıkarabilir. Ama kötü bir web sayfası hazırlamak? İşte o emek ve özveri ister…

1- Mobili hiç umursama
Bugün  internet trafiği hızla mobil platformlara kayıyor. İnsanlar artık internetin nimetlerinden faydalanmak için bilgisayar başında oturmak istemiyor. Ama bu modanın yarın kaybolmayacağının garantisi var mı? Mobil siteye yatırım yapmak çok iş, çok maliyet.
Hiç topa girmeyin.

2- Google’ı takma
Arama motoru optimizasyonu  (SEO) gibi ne idüğü belirsiz bir takım kurallar yüzünden sitenin sağıyla soluyla oynamayın. Google ‘bot’ları çok istiyorsa sizin sitenizi kendi çabasıyla bulsun, bulamazsa da kendi kaybı. Fatih Terim’in dediği gibi “Biz mi Google’ın ayağına gideceğiz?”

3- Sosyal medyayı stajyerlere ver 
Emin olun sitenizi egosuyla maaşı ters orantılı, şirketin en az deneyimli elemanından daha iyi kimse temsil edemez. Hiçbir şekilde rezil olma olasılığının bulunmadığı bir ülkede bu pozisyona yatırım yapmak Çin malı öğütücüye para atmak gibi.

4- Tasarımı grup halinde yaptır 
Dizayn aşamasında tüm departmanları işin içine sokmalısınız. Tasarım olunca herkesin fikri vardır. Pazarlama, Reklam satış, muhasebe, IT, operasyonda ne kadar çalışan varsa fikirleri dinlenmeli. Gerekirse kahveden adamlar çağrılarak çok seslilik desteklenmeli. Tasarımcının yaratıcılığının öldürülmesi, revizyonlar ve işlerin sarkması tasarım için vazgeçilmezdir!

5- Comic Sans kullan
Sitede Comic Sans adlı eğlenceli fontu kullanmayı ihmal etmeyin. Böylece insanlar şirketinizi daha çok ciddiye alsınlar ve sitenin gerçek bir profesyonelin elinden çıktığından ilk bakışta emin olsunlar.

en-kotu-site

en-kotu-site

6- E-posta listesi satın al 
Şimdiye kadar kötü bir site yaparken cebinizden tek kuruş çıkarmayacak yolları anlattık. Bu kez markanızı yerin dibine batıracak, tamamen de faydasız bir yönteme para harcamanızı sağlayacağız. Pazarlama yapmak için hazır e-posta listelerinden satın alın. Böylece hazırlayacağınız e-posta bültenleri için çok emek harcayıp özen göstermenize de gerek kalmasın. Çünkü onları kimse görmeyecek. (Bkmynz. Spam klasörü)

7- Kullanıcı deneyimini sallama
Kullanıcı ve müşterilerin hedefledikleri sayfaya ulaşması için en az 6 klik yaptıklarından emin olun. Çünkü gerçek hayatta olduğu gibi internet dünyasında da kaçan kovalanır. Bırakan biraz daha çabalasınlar, sizin değerinizi daha çok bileceklerdir.

 

8- Ana sayfayı gizemli kıl
İnternet  sitenize giren kişilerin Lost dizisi izliyormuşçasına kafasının karışması her zaman iyi haberdir. Nereye geldiklerini bilmesinler, sizin ne ile uğraştığınızı bulmak için biraz gayret etsinler. Bulmacayı çözebilirlerse sizi belki daha çok severler.

9- Sayfa açılışını Flash yap
Ziyaretçileri ilk bakışta teknolojiye boğarak etkilerseniz sizden asla vazgeçemezler. Mobil tarayıcılarda çalışmayacak bir flash introyu otomatik çalan müzikle desteklediğinizde tadından yenmeyecektir. Ziyaretçiler açılış sayfasını o kadar sevecek ki içeri girmek istemeyecek.
10- Teknik altyapıya yatırım yapma 
Sayfanın hızlı açılması ve arada sırada sunucuların çökmemesi sadece kullanıcıların rahata alışmasına neden olacaktır. Bırakın, internet dünyasında teknik sorunların var olacağı gerçeğiyle yüzleşsinler.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir