Dizin Siteleri ve Seo

Dizin Siteleri ve Seo Uyumu

Dizin Siteleri ve Seo Uyumu

Web site sahipleri internetteki rekabetin hızla artmasından dolayı Google organic aramalarında üst sıralarda yer alabilmek amacıyla dizin siteleri ve seo çalışmaları entegre bir şekilde yürütülmektedir.

Dizin siteleri, seo çalışmalarında çok önemli bir yer teşkil etmektedir çünkü dizinler web sitelerini içerikleri ile doğru orantılı olarak kategorilere ayırır böylelikle hedef kitlenin web sitelerine daha kolay ulaşması sağlanır. Hedef ziyaretçiler web sitelerine daha kolay ulaşacağından web siteleri Google aramalarında üst sıralarda daha kolay ve hızlı şekilde yer alırlar.

Dizinlerin web sitelerini Google aramalarında üst sıralara çıkartmanın yanı sıra sunmuş olduğu bir diğer önemli fayda, web sitelerinin spam olarak algılanmasını engellemeleridir.

Web sitelerinin dizinlere ekli olması web sitelerini Google aramalarında üst sıralarda yer almasını sağladığı gibi web sitelerinin değerlerini de yükseltmektedir.

Dizinlerin sunmuş olduğu bir diğer fayda da web sitelerinin arama motorlarında çabuk indekslenmesini sağlamalarıdır.

Tüm seo çalışmalarında olduğu gibi dizinlere kayıt işleminin de abartılmadan yapılması gerekmektedir. Web sitelerinin aynı anda yüzlerce dizine eklenmesi web sitelerine yarardan çok zarar getirecektir. Dizinlerin web sitelerine fayda sağlaması için web sitelerinin  günde en fazla birkaç dizine kaydedilmesi yeterli olacaktır. Böylece dizin siteleri ve seo uyumu sağlanmış olacaktır.

 

5.00 avg. rating (91% score) - 1 vote

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir