Dikkat, internette sapık var!

Ordu’nun Fatsa İlçesinde kaynakçılık yapan 26 yaşındaki O. K.,internette, yaşları 14-16 yaşlarında erkek çocuklarını arkadaş olarak ekleyip, kendisini kaptan olarak tanıttıktan sonra MSN ve telefonla cinsel istismarda bulunurken suçüstü yakalandı.

ANNE ŞÜPHELENDİ

internet Sapık operasyonu Ankara’da bir annenin 14 yaşındaki çocuğunun MSN konuşmaları ve cep telefonu görüşmelerinden şüphelenmesiyle başlandı. Anne Özlem K. oğlunun kullandığı telefonu açtığında karşıdaki kişi telefonu kaypattı. Arayan numarayı çocuğuna sorduğunda “Olgun abi” yanıtını aldı.

SAPIKLA YAZIŞTI

oğlu sapıkla yazışırken bilgisayarın başına kendisi geçti. Sapığın “Kamerayı aç” demesini de “Kamera bozuk, yenisini alacağım” yazarak savuşturdu. Bir sure sonra internet sapığı O.K., 14 yaşındaki çocuğa yazdığını zannederek cinsel içerikli sorular sormaya başladık. Yazışmaları kaydeden anne, polise başvurdu.

POLİS DE BİLGİSAYARIN BAŞINA GELDİ

Bunun üzerine bir bilişim suçları polisi de eve geldi ve internetin başına oturarak yazışmaları “on-line” takip etti. Polis, sapığı Ordu’nun Fatsa ilçesinde bilgisayar başında suçüstü yakalayarak Ankara’ya getirdi.

Mahkeme savcılığın tutuklama talebini reddederek, adli kontrol altında tutularak zanlıyı tutuksuz yargılanmak üzere serbest.

“Facebook sapığı”,  ısrarlı takibiyle yakalandı. Oğlunun yerine geçip sapıkla yazışan anne, zanlının suçüstü yakalanmasını sağladı.

İddiaya göre, Ordu’nun Fatsa İlçesinde kaynakçılık yapan 26 yaşındaki O.K., internet, yaşları 14-16 yaşındaki erkek çocuklarını arkadaş olarak ekleyip, kendisini kaptan olarak tanıttıktan sonra MSN yazışmalı ve telefonla cinsel yönden istismar ediyordu.

Ancak sapığın yakalanma süreci, Özlem K.’nın oğluna gelen telefonu açmasıyla başladı. Annenin sesini duyunca sapık telefonu kapadı. Bunun üzerine , oğluna kiminle görüştüğünü, neler konuştuklarını sordu.

Şüpheleri iyice artan anne Özlem K., oğlunun itirazına rağmen internetin başına geçti ve oğlunun listesindeki “Reis” rumuzlu kişiyle MSN’den yazışmaya başladı. Sapık, 14 yaşındaki çocukla yazıştığını zannederek cinsel içerikli sorular sormaya başladı.

bunun üzerine polise başvurarak yardım almaya başladı. Ankara Emniyet Müdürlüğü Bilişim Suçları şubesindeki polisler anneye şikayetçi olmasını ve yapması gerekenleri anlatıp cumhuriyet savcılığına da bilgi verdiler. Bir polisin de eve gelip yazışmaları görüp kaydetmesinin ardından internet sapığın adres tespiti yapıldı. “”Ankara’ya gelince bana cinsel organını gösterir misin; benim param yok, para ayarla” gibi ifadeler kullanan sapık, hakkında delil toplandığının farkına varmadı. Emniyetin araştırmasıyla sapığın Ordunun Fatsa ilçesinde olduğu belirlendi.

Operasyon emri Ankara’dan

Soruşturmayı yürüten savcının talimatıyla gerçekleştirilen operasyonda da anneden yardım alındı.  yazdığı “web camle dışarıyı göster, kapıya çık” gibi isteklerini yerine getiren sapığın tam adresi de belirlendi. Sapık, polisin düzenlediği baskınla bilgisayar başında suçüstü yakalandı. Bu sırada Ankara’dan bağlantı kurduğu internet adreslerine de baskın düzenlenerek bilgisayar ve CD’lere el konuldu.

“Pişmanım, şaka olsun diye yaptım”

Ankara’ya getirilen sapık emniyet suçlamaları kabul etmezken, “şaka olarak yazdım” dedi. Emniyet ve savcılık sorgularında, suçlamaları kabul etmeyen O, K., tutuklama talebiyle çıkartıldığı internet sapığı nöbetçi mahkemede, “İlk kez böyle bir cahillik yaptım. Amacım Cinsel istismar ve taciz değildir. Üzgünüm ve pişmanım” dedi. Mahkeme savcılığın tutuklama talebini reddederek, sapığın adli kontrol altında tutulmasına ve tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasına karar verdi.

12 yıl isteniyor

Ankara Cumhuriyet Savcısı Mehmet Yücesoy, olayla ilgili iddianamesini tamamlayarak dava açtı. Mahkemenin kabul ettiği iddianamede Olgun K.’nın, “Çocuğun görebileceği yerde müstehcenlik, çocuğu müstehcen yayınları okumaya ve seyretmeye teşvik ve Çocuğun basit istismarı” suçlarından yargılanması istendi. 3 yıl 6 aydan 12 yıla kadar hapis cezası istenen internet sapığı, 11 Kasım’da yargılanmaya başlanacak.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir