Dijital Dünyadaki Son Gelişmeler!

Dijital dünya sürekli gelişme ve değişme halinde. Facebook, Instagram, Apple, Twitter…. bu isimler ve mecralar bizde merakla, ilgiyle karşılık buluyor. Peki son gelişmeler neler? Sizin için blog yazımızda derledik. Keyifli okumalar!

  • Instagram Hikâyeler büyümeye devam ediyor!  “Instagram Hikâyeler” 6 ayda günlük kullanıcı sayısını 100 milyon artış ile 500 milyona çıkardı. Bu büyümeyle orantılı olarak reklam verme oranı da arttı. Son verilere göre 2 milyon kadar reklamveren Instagram Hikaye reklamlarını kullanıyor.
  • Önceki çeyrekte kullanıcı sayısı 2.27 milyar olan Facebook, %2,2 artış göstererek 2.32 milyar kullanıcı sayısına ulaştı. Ayrıca dördüncü çeyrekte net karı 6,88 milyar dolar olarak açıklandı.
  • Geçen yılda yaşadıklarından sonra Facebook’ta kar ve kullanıcı sayısında bir düşüş olması beklenirken, Instagram’ın sürekli artışının da etkisiyle bu beklenti gerçekleşmedi.
  • Bir taraftan yükselmeye devam eden Facebook diğer taraftan yeni bir skandala imza attı. Facebook’un “Facebook Research” VPN uygulamasının indirilmesi için para ödediği ortaya çıktı. Bu VPN kullanıcıların tüm kişisel bilgilerini kaydediyor ve kullanıma açık hale getiriyor. VPN uygulaması İOS’tan kaldırıldı fakat Android’de halen bulunmakta.
  • İngiltere sağlık bakanı Matt Hancock zararlı içerikler kaldırılmazsa sosyal medya platformlarını yasaklayacaklarını söyledi. 2017 yılında intihar eden genç bir kızın sosyal medyada izlediği içeriklerden sonra bu kararı verdiği, buradaki yöntemleri kullanarak intihar ettiği açıklanmıştı.
  • Hızla büyüyen TikTok için reklam modelleri çıkarılması gündeme geldi. TikTok’un en fazla kullanıcısı bulunan ülkeler Almanya ve Fransa sonrasında ise Birleşik Krallık. Şu an için bu ülkelerde 4 reklam modeli bulunuyor.
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir