Denemeniz Gereken 5 Arttırılmış Gerçeklik Uygulaması

Arttırılmış gerçeklik uygulamaları çıktığı ilk günden itibaren oldukça ilgi çekiyor. Farklı bir dünyadaymış hissi veren bu teknoloji telefon uygulamalarından filmlere, videolara, oyunlara yayılmış durumda. Öyle ki 2016 yılında yayınlanan Pokemon Go oyunu tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından indirildi ve oynandı. Oyunun çıkış tarihinden günümüze arttırılmış gerçeklik uygulamalarının indirilme sayısında %300 oranında artış yaşandı. İşte bu noktada HubSpot sayıları gün gün artmaya devam eden arttırılmış gerçeklik uygulamalarının en iyilerini topladığı bir liste yayınladı. İşte listenin ilk 5’i;

MondlyAR

Mondly sanal dil asistanınızla konuştuğunuz bir dil öğrenme platformu. Dijital asistanınız sizinle 7 farklı dilde sohbet edebiliyor ve sizin geri dönüşlerinize göre telaffuzunuz hakkında dönütler veriyor. Mondly’in sahip olduğu konuşma tanıma, Chatbot ve yapay zeka desteği derslerinizi ilgi çekici hale getirmek için sanal hayvanlar, enstrümanlar ve çeşitli nesneleri yanı başınıza getirebiliyor.

Inkhunter

Dövmeler birer sanat eseri, vücudumuz da tuval olabiliyor. Ama bu sanatı yaratırken kararsız kalabiliyor, yanlış tercih yapmaktan korkup memnun kalmamaktan endişe duyabiliyoruz. Tam da bu kısımda Inkhunter çözüm olarak karşımıza geliyor. Uygulamaya kendi tasarımlarınızı yüklüyorsunuz veya uygulamadaki tasarımları seçiyorsunuz sonrasında dövme yaptırmak istediğiniz alanı işaretleyip nasıl duracağına bakıyorsunuz. İşte bu kadar!

Starchart

Astronomiye ilginiz varsa telefonu gökyüzüne tutup yıldızları, gezegenleri direkt tanımak, hakkında her türlü bilgiye ulaşabilmek muhteşem olurdu diye düşünüyorum. İşte StarChart tam da bu bahsettiğimiz özelliklerden oluşuyor. Size gökyüzüne ait tüm bilgilere ulaşma imkanı veriyor.

Housecraft

Eğer evinize yeni mobilya almayı planlıyorsanız Housecraft oldukça işinize yarayacak demektir. Almak istediğiniz mobilyanın evinizde nasıl duracağını, nasıl bir hava katacağını görmenize ve doğru kararı vermenize yardımcı olacaktır. Üç boyutlu mobilya modellerinizi evinize yerleştirebildiğiniz uygulamada mobilyaları evinize uygun şekilde boyutlandırabilir, oda tasarımları yapabilirsiniz.

GIPHY World

Snapchat’ın eğlenceli arttırılmış gerçeklik etkili efektlerini hatırlıyorsanız Giphy World’e yabancılık çekmeyeceksiniz. Giphy World sayesinde fotoğraflarınızı ilgi çekici ve eğlenceli bir hale getirebilir, arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir