Craig Silverstein Google’dan ayrıldı

Craig Silverstein Google’dan ayrıldı

Google‘ın ilk çalışanı olma özelliğini taşıyan ve internet devinin kuruluşundan bu yana şirket bünyesinde çeşitli görevlerde bulunan Craig Silverstein, Google’dan istifa etti.

Google ‘ın bilinen ilk çalışanı olan Silverstein, internet üzerinden eğitim veren Kahn Academy’de çalışmak üzere Google bünyesindeki görevinden ayrıldı. Haber ilk olarak Çarşamba günü bir eğitim – teknoloji ve girişimcilik dergisi olan EdSurge’de yayınlandı, hemen ardından Google da bu haberi AllThingsDigital üzerinden doğruladı.

Google’ın kurucuları olan larry Page ve Sergey Brin dışında Google’ın ilk çalışanı olan Silverstein, Google’ın 1998’deki kuruluşundan bugüne kadar firmanın birçok farklı yerinde çalıştı. Yaptığı en büyük iş ise, arama motorunun yapım aşamasında ve gelişmesinde oynadığı rol olarak biliniyor.

Silverstein, Brin ve Page ile garajlarında yaptıkları çalışmalardan, Standford Üniversitesinde Doktora yaptıkları döneme kadar beraber çalışmış ve sıfırdan başlanan Google oluşumuna birçok şey katmış bir insan konumunda.

 

Kaynak: Hürriyet

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir