Chrome Daha Çok Hızlanacak

Google Chrome

Google’ın tarayıcısı Chrome yeniliklere doymuyor. Mozilla Firefox’u geride bırakarak ikinci sıraya yerleşen Google Chrome sık sık güncellenmeye de devam ediyor.

Chrome 16 daha yeni güncellenmişken yeni bir sürümünün çok büyük gelişmelerle beta şeklinde yayınlanması Google’ın tarayıcısının popülerliğini daha da arttır durumda.

Piyasaya  sürüldüğü günden beri tarayıcı sektörüne yeni bir soluk getirmiş olan Chrome basamakları hızlı bir şekilde tırmanarak 2011 yılının sonlarına doğru en popüler 2. tarayıcı olmayı başardı.

Chrome’un şu an için beta sürümünde yer alan bir özellik hızınızı inanılmaz derecede arttıracak. Siz bir sitreye gitmek istediğinizde adres çubuğuna bunu yazarken, sürekli ziyaret ettiğiniz siteleri ve başka kriterleri dikkate alan Chrome siz daha yazdığınız kelimeleri bitirmeden arka planda siteyi yükleyecek. Bu sayede siz ne olduğunu anlamadan site karşınızda olacak. Bu değişiklik ile sitelerin boyutlarına göre değişen açılma sürelerini bir kenara bırakacak olursak ortalama olarak sitelerin açılma sürelerinin 2 katına çıkabileceği düşünülüyor.

Google Chrome hızını katlamayı amaçlayan bu özellikle yetinmeyen Chrome birde ileri seviye güvenlik update’i yapacak. Hızınızla birlikte güvenliğinizi de arttırmayı amaçlayan Chrome sitelerden zararlı yazılım indirmenize mani olmaya çalışacak, bu konuda sizi bilgilendirecek. Ziyaret ettiğiniz sitelerdeki dosyaları arka planda inceleyen Chrome zararlı olabilecek dosyaları siz indirmeye kalkmadan size bildirecek ve sizi tehlikeden uzak tutmuş olacak.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir