Carplay Nedir?

Apple teknolojinin her alanında ürünlerinin kullanılmasını fazlasıyla istemekte ve çalışmaları bu doğrultuda sürdürmektedir. Bu sebeple de akıllı teknolojik hamlelerinin yeni nesil modern arabalara da entegre olarak sürmek istemektedir.  Akıllı cihazlar artık sadece cebimizde değil kullandığımız pek çok aletinde içerisindeler. Aslında bakıldığınızda telefonlarımızın ve benzeri cihazlarımızın ömrü arabalara göre fazlasıyla kısa sürmektedir. Arabaların ömrü uzun olabilir ama içerisindeki teknolojinin de bu uzun süreç içerisinde kullanılması güncel kalması gerekmektedir. Google sürücüsüz araçlarını deneye dursun otomobil teknolojisi her geçen gün bir adım daha ileri gitmekte ve teknolojiye fazlasıyla ayak uydurmakta. İşte bu gelişmeler olurken Apple Carplay’ı çıkarttı. Carplay nedir sorununun cevabı ise ios cihazınız ile birlikte aracınızın haberleşmesini sağlayan teknoloji diyebiliriz. Carplay ile birlikte halihazırdaki bilgi ve eğlence sisteminde bir değişiklik olmadan ois özelliklerinin aracın ekranına taşınması.

Carplay’i arabanızda kullanmanız için cihazınızın en az ios 7 işletim sistemine sahip olması gerekiyor. Ayrıca lightning  kabloya sahip Iphone yani Iphone 5 ve üzeri telefonlarla arabanızın bu ara yüzüne ulaşmanız sağlanabiliyor. Aracınızın ekranına dokunarak yönetebileceğiniz bu seçenekte ayrıca sesli işlemler de yaparak yönetiminiz kolay bir şekilde sağlanmakta.

Ayrıca Volvo ile anlaşma yapan Apple’ın bu uygulama için hazırladığı tanıtım reklamı da sizlerin birçok aklındaki soru işaretinin de kalkmasını sağlayacaktır.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir