CAPTCHA

Captcha

Captcha

No Follow’un sitemize zarar verecek fişlenmiş sitelerden korunmak için kullanılması gerekmektedir. NoFollow’a ek olarak CAPTCHA yöntemini kullanmak faydalı olacaktır.

CAPTCHA sitenize otomatik yorum girilmesini engelleyen bir sistemdir. Hepimiz mutlaka karşılaşmışızdır. Yorumunuzu girmeniz yayınlanması için yetmeyecektir. Birde siteye gerçek bir kişi olduğunuzu kanıtlamak için CAPTCHA’nın harflerini doğru şekilde girmelisiniz. Bu tür önlemler Google tarafından kara listeye alınmış sitelerin otomatik olarak size yorum bırakmasını engeller ve yaptığımız bütün Seoyu tehlikeye atmamış oluruz.

Google bizim bilinçli olarak sitemize spam site linklerini ve Google tarafından kara listeye alınmış sitelerin linklerini bazı makalelerinizde yayınlayabileceğinizi düşünüyor. Böyle durumlarda da mutlaka nofollow kullanmanızı tavsiye ediyor. Örneğin spam yorumlar hakkında yazdığınız bir yazınızda spam yorum yapan bazı site ve sahiplerini ziyaretçilerinizi uyarmak için bloğunuzda yayınlamak istiyorsunuz. Bloğunuzda yer verdiğiniz her linkin sizin popülerliğinizden ve saygınlığınızdan yararlanacağını zaten biliyorsunuz. Peki bu tür spam siteleri hem ziyaretçilerinize bildirmek hem de saygınlığınızdan, PR değerinizden yararlanmasını engellemek için ne yapmalısınız? Google bu gibi durumlarda vereceğiniz linke mutlaka nofollow etiketini eklemenizi öneriyor.

Nofollow sitemizin arama sonuçlarında başka siteler yüzünden gerilememizi engeller hatta belki de çok zor düzelteceğimiz hataları yapmamamız için çok önemli bir ayrıntıdır. Haberimiz bile olmadan yaptığımız bütün seo çalışması boşa gidebilir. Özellikle çok detaylı şekilde bloğumuzla ilgilenemiyorsak ya da sorunu baştan çözmek istiyorsak nofollow bizim imdadımıza yetişir.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir