Booking geri mi geliyor?

Mart 2017’de haksız rekabete neden olduğu iddiasıyla Booking.com’un faaliyetlerinin durdurulmasına karar verilmişti. Ülkemizde tekrar çalışmak adına Booking şu an iyimser görünüyor. Şirket ihtiyati tedbir kararının kaldırılması için itiraz etmiş ancak mahkeme talebi reddetmişti. Tüm bunların ardından şirket 23 Ekim’de görülecek olan dava ile ilgili olumlu açıklamalar yaptı.

Bilindiği gibi uygulamanın kullanımı ülkemizde yasak değil.  Türkiye’den yurt dışı rezervasyonları yapmak mümkün ama Türkiye’deki otellere Türkiye’den ulaşılamıyor. Beşinci duruşması 23 Ekim’de yapılacak olan Booking.com konu hakkında Habertürk’e açıklamalarda bulundu. Yetkililer Türkiye ile uluslararası çalışmalarına devam edeceklerini belirttiler.

Yetkililer, Türkiye’nin güzelliklerini ve eşsiz doğasını seyahatçilerle paylaşmak için aracı olmayı sürdürdüklerini belirti ve Türkiye’deki kullanıcıların yurt dışı seyahatlerde uygulamayı kullanabileceklerini hatırlattı.

Yetkililere göre ülke için seyahatlere ilişkin servislerin tekrar kullanıma geçilmesi bekleniyor. Bunun için Türkiye’deki resmi organlarla diyalog devam ettiriliyor. Bu bağlamda uzlaşmanın sağlanacağına inanan yetkililer 23 Ekim günü olumlu bir sonuç bekliyor.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir