Blu-ray Oynatıcıların Fiyatları Düşüyor

Her ne kadar internetten indirilebilen Full HD filmlerin sayısının artması, pazardaki etkinliğini düşürse de yasal Blu-ray filmlerinizi oynatmak daha az maliyetli olmaya başlıyor.

null

Blu-ray, geçerli teknolojiler arasında ortalama müşteri profiline kadar inmiş en yoğun optik depolama çözümü durumunda. Tabii yazıcıların fiyatı hala bir DVD yazıcı seviyesinde olmasa da, artık tüm filmler, DVD’den  Blu-ray‘e geçiş aşamasında makul fiyatla kullanıcılara sunuluyor. Siz yazmasanız da yazılmış olanlar arasında ciddi bir pazar var. Şu sıralarda Amerika pazarında 200 $ civarına satılan Blu-ray oynatıcılar, şu sıralarda 100 dolar sınırına doğru alçalmaya başladı.

Hemen, Şimdi mi?

Elbette ancak önümüzdeki yılbaşı gibi 99 dolar gibi fiyatların görülebileceğini söyleyen uzmanlar, bu mertebede LG, Sony ve Panasonic büyük markaların değil, Çin merkezli markaların ürünlerini görebileceğimizi belirtiyorlar. Elbette bu akımın Türkiye’de gözlemlenmesi, bir ithalatçı Çinli bir üreticiyle bir milyon tanelik anlaşma yapmazsa, henüz uzak bir hedef.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir