Bolu Dağlarında Bir Cennet Yedigöller

Yedigöller

Sonbaharın son günlerini yaşadığımız bu günler yedi gölleri ziyaret etmenin tam zamanı çünkü milyonlarca çeşit yaprağın binlerce farklı renge bürünüşünü bütün ihtişamıyla yalnızca sonbahar mevsiminde tanıklık etmeniz mümkün olmakta.Bolu Dağları’ndaki Yedigöllerde doğanın ana renkleri olan Sarı, Kırmızı ve Yeşilin inanılmaz bütünleşmesi karşısında hayranlığınızı gizleyemeyeceksiniz. Ülkemizin iki büyük metropolü olan Ankara ile İstanbul’un arasında bulunan Yedigöllere ulaşım son derece kolay bir şekilde sağlanmakta otobüsle veya kendi otomobilinizle Bolu’ya ulaştıktan sonra Yedigöllere ulaşabilirsiniz. Otobüsle gelmiş iseniz dört çeker bir araç kiralayarak da yedigöllere ulaşmanız mümkün olmaktadır.
Yedigöllerde yapabileceğiniz o kadar çok değişik alternatif bulunmakta ki emin olun hangisini yapacağınız konuda çelişkide kalacaksınız. Dilerseniz Osmanlı mutfağının leziz yemeklerini tadabilir, dilerseniz sevgilinizle Abant gölü kıyısında romantik bir yürüyüş yapabilirsiniz. Özellikle milli park bölgesi ormanın büyüsüne kapılmak için biçilmiş kaftan Yedigöller orman arazisi içinde Büyük Göl, Küçük Göl, Derin Göl, Aşağı Göl ve Orta göl yer almakta en geniş yüzeye sahip Büyük Gölün derinliği 15 metreye kadar ulaşmakta.

Yedigöller

Yedigöller’de Dört Mevsim Ayrıcalığı

Yılın hemen hemen her mevsiminde yağmur alan Yedigöller’de nemli havayı seven ağaçlar yetişmekte burada kendinizi bir masal aleminde hissedecek her mevsim farklı güzellikler tadacaksınız.

Yedigöller’in Tadına Varmak İçin Yapılması Gerekenler

Sabahları çok erken hatta gün doğmadan kalkmalı ve ormanın güzelliklerini yansıtan o güzel saatlerde yapacağınız yürüyüşle doğal hayatın size sunduğu sürprizlerle karşılaşabilir ve şehir hayatından koparak kendinizi yeniden doğmuş gibi hissedebilirsiniz.
Yola kendi aracınızla çıkacaksanız mutlak suretle yol durumunu göz önüne alarak aracınıza bakım yaptırmayı yanınıza çekme halatı, takoz, zincir almayı ihmal etmeyin
Yedigöller muhteşem bir parkın içinde yer almasına rağmen gelen ziyaretçilerin taleplerini karşılayacak düzeyde konaklama tesisi bulunmakta bu sebepten dolayı Yedi göllere gelmeden yanınıza sağlam bir çadır almayı unutmayın. Geceleri çadırınızın yanında yakılan ateşin etrafında yenen yemeklerin ve yapılan sohbetlerin tadına varamayacaksınız.

Yedigöller Görmek İçin 3 Neden

1: Fotoğraf tutkunları için biçilmiş bir kaftandır Yedigöller sırf fotoğraf çekmek için bile gelinebilecek doğal güzelliklere sahiptir.

2: Tatili sadece yan gelip yatmak dinlenmek olarak düşünmeyenler için çeşitli alternatifler mevcut Yedigöller de örneğin yürüyüş parkurları maceracı yanınızı ortaya çıkarabilir.

3: Yedigöller de Off Road tutkunlarını memnun edecek birçok alternatif rota da bulunmakta.

Hakan Taşgın

www.beycon.com.tr

Beycon Group

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir