BİLGİSAYARDA FACEBOOK MESSENGER

FACEBOOK MESSENGER DA BİLGİSAYARA GELDİ

Telefonlarda bulunan Facebook Messenger uygulama servisi tarayıcı sürümünü kullanıma sundu. Web sürümü resmi olarak duyurulmasa da isteyen herkes kullanabiliyor.

Facebook Messenger

Facebook Messenger

Son dönemde popüler olan uygulama ya da servislerin tarayıcı üzerinden hizmete açılmasına Facebook Messenger’da dâhil edildi. Sosyal ağda anında mesajlaşma uygulaması olarak bilinen Facebook Messenger’ın tarayıcı sürümü nedense sessiz sedasız kullanıma sunuldu. Daha resmi olarak duyurulmayan Facebook Messenger tarayıcı hizmet servisini herkes kullanabiliyor.

Facebook, kısa bir süre önce Messenger.com internet sitesini uygulama geliştiriciler için kullanıma sunmuştu. Burada Messenger ile ilgili bilgiler, indirme linkleri ve yazılımcılar için bilgiler yer alıyordu. Messenger sitesinin ana sayfasında gösterilmeyen messenger.com/login adresine girildiğinde ise normalde Facebook veya uygulama üzerinden kullanılan Messenger servisi bulunuyor. Kullanıcı isterse de Facebook bilgileri ile tarayıcı üzerinden Facebook Messenger’ı kullanabiliyor.

Facebook Messenger, Facebook’un anında mesajlaşma uygulaması olarak biliniyor. Önceleri site üzerinden tarayıcı yardımı ile kullanılan Facebook Messenger, daha sonra Facebook mobil uygulamalarına da bağlanmıştı. Son olarak ayrı bir uygulama olan Facebook Messenger, Facebook tarafından mobil cihaz kullanıcılarına zorunlu hale getirilmişti. Facebook’a mobil cihazlar üzerinden uygulama yardımı ile girenler mesajlarını görebilmek için Messenger indirmek zorundaydı.

Messenger’ın tarayıcı sürümü, Windows ve Mac işletim sistemleri üzerinden Chrome veya benzeri tarayıcılarla da kullanılabiliyor. Uygulamadaki ara yüzünün aynısını tarayıcıya getiren Messenger web üzerinden daha önce gönderilen mesajları görme ve yeni mesaj yazma gibi özellikler yer alıyor.

 

Facebook Messenger Popüler Oldu

Son aylarda birçok anında mesajlaşma uygulama servisleri tarayıcı sürümleri üzerinden kullanıma sunuldu. Uzun süredir web sürümü bulunan TicToc hariç WhatsApp da tarayıcı sürümünü kısa bir süre kullanıma sunmuştu. Tarayıcı üzerinden daha hızlı yazma ve başka iş yaparken yazışabilme gibi avantajlar sağlıyor.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir