Beykoz Cam Ocağı

Beykoz Cam Ocağı
Haftanın yorgunluğunu deniz kenarında atmayı düşünmüyor, kalabalıktan uzak olmak istiyorsanız Beykoz cam ocağı tam size göre bir alternatif. Cam ocağına geldiğinizde camdan sanat şaheserleriyle dolu çok farklı bir mekâna geldiğinizi hissedeceksiniz.

Beykoz Cam ocağının kuruluşunun esas nedeni günümüzde yavaş yavaş ölmeye başlayan el sanatlarından biri olan camın işlenmesi eğitiminin verilmesi; buraya yapacağınız günübirlik bir gezide cam üflemeden günümüzde kaybolmaya yüz tutmaya başlamış boncuk ustalarının yaptığı muhteşem tasarımlara ve bal rengi sıvı camın çeşitli şekillere bürünmesini inceleyebilirsiniz.

Beykoz cam ocağı yönetimi cam ocağına her yaş gurubundan ziyaretçileri davet ediyor günübirlik ziyaretçiler cam yapımını izlemenin yanı sıra cam atölyelerine katılıp candan tabak ya da pano yapma imkânına da kavuşuyor. Fakat daha uzun vadeli bir eğitim almak isteyenler için daha uzun eğitim programları da mevcut ayrıca Beykoz cam ocağı başlı başına bir alternatif tatil mekânı gibi

Sloganı hayallerinizi şekillendirin olan cam ocağının günlük gezi ve kısa cam atölyesine katılım hiçbir ücrete tabi değil sadece camla ilgili kısa çalışma atölyelerine katılmak istiyorsanız önceden randevu almanız yeterli olacaktır. Bu eğitim bana yeterli değil ben işi daha da ilerletmek istiyorum diyorsanız iki günlük hafta sonu kursuna veya iki haftanızı ayırıp ünlü cam ustalarının eğitimine de katılabilirsiniz.

Beykoz cam ocağında cam şekillendirme ile ilgili hemen her şeyi öğrenmek mümkün örneğin emay yapımından karışık malzeme ile yapılan çalışmalara kadar her şeyi öğrenebilirsiniz.

Cam ocağının iki haftalık eğitimine katılanların ve eğitmenlerinin tamamı yabancı hatta üniversite eğitimlerini sanat üzerine alan öğrencilerin çoğu sadece bu kurs için İstanbul’a geliyor buda onlara ayrıca İstanbul’u gezme ve öğrenme fırsatı sağlıyor.

Camın şekillendirilmesini izlemek gerçekten inanılmaz bir deneyim fakat cam fırınlarının çok sıcak bir ortamda çalıştığını düşünürsek sıcaklığı göz önüne almanız gerekiyor fakat bir süre sonra sıcaklığa alışıyor hiçbir şey hissetmemeye başlıyorsunuz.

Beykoz cam ocağına geldiğinizde cam üretimini başından sonuna kadar tüm detaylarıyla inceleyebilirsiniz Bunun dışında bir alternatif dinlenme mekânı olan cam ocağında yürüyüş yapma ve doğayla iç içe dinlenme imkânına da sahipsiniz. Ayrıca cam ustalarının yaptığı muhteşem eserleri satın alabileceğiniz mağazalarda cam ocağı atölyesinde bulunmakta.

İşte size hem dinlenebileceğiniz hem kendinizi geliştirebileceğiniz değişik bir tatil alternatifi.

Hakan Taşgın

www.beycon.com.tr

Beycon

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Cevap Yok

 1. Elif Zeynep VATAN dedi ki:

  Cam ocağı çok güzel bir yer orda çok eğelendim en güzeli tabak ve pano yapmaktı byby…

 2. Veysel ŞİMŞEK dedi ki:

  Valiliğimizce sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Hakkari ilinde ki genç kızlarımıza cam işleme kursu vereceğiz. Fakat cam işleme ustası bulmakta zorluk çekiyoruz. Bu konuda bize yardımcı olursanız çok memnun kalırız.
  Saygılarımızla
  Veysel ŞİMŞEK
  İl Plan.Uzm.Yrd.
  05068434356

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir