Beycon Danışmanlık Genel Müdürü Barış YARDIMOĞLU

Danışmanlık hizmetleri, Eğitim Hizmetleri, Web yazılım çözümleri, Web tasarım programlama, Eğitim hizmetleri, Java çözümleri, Seo arama motoru optimizasyonu gibi geniş bir yelpazede müşterilerine hizmet veren Beycon Danışmanlık bilişim sektöründe Türkiye’de ve dünyada öncü firmalardan biri olmayı hedefliyor. Şirketin genel müdürü Barış YARDIMOĞLU Sorularımızı yanıtladı.

Beycon Danışmanlık hangi alanlarda faaliyet gösteriyor?

Genel anlamda web tasarımı ve web yazılım şirketi olarak faaliyet gösteriyoruz. Hizmetlerimiz Web yazılımı, Web tasarımı, Teknik Destek, Eğitim hizmetleri, Danışmanlık hizmetleri ve Seo arama motoru optimizasyonu olarak sıralanabilir.

Beycon Danışmanlık Ne zaman ve Hangi Şartlar Altında Kuruldu. Ve Şirketinizin Kısa Vadedeki Gelecek Hedefleri Nelerdir?

1996 yılında internetin ve web tasarımının ülkemizde ve dünyada yeni yeni gelişmeye başladığı faydalarının ve fırsatlarının henüz tam şeklinde anlaşılmadığı son derece zor bir ortamda iki ortak olarak Site Net adındaki ilk şirketimizi kurduk. Şirketimiz faaliyetlerine 2005 yılında Beycon Danışmanlık olarak devam etmeye başladı. Periyodik olarak büyümesine devam eden şirketimiz ilk önce2007 yılında Estetik Medya unvanını daha sonra 2009 yılının ilk çeyreğinde limited Şti unvanını aldı. Ve şirketlere dış kaynak sağlama, yönetim danışmanlığı yapmaya başladık. 2009 yılının son çeyreğinde Beycon Group unvanını alan şirketimizin kısa vadedeki hedefi limited olan şirket unvanımızı meclisten çıkmasını beklediğimiz yasa doğrultusunda anonim şirkete dönüştürerek halka açılmak ve daha geniş kitlelere ulaşmak olacaktır.

Daha çok hangi sektörden firmalarla çalışıyorsunuz?

Beycon şu an için yoğun sağlık, bankacılık ve sigortacılık sektörlerine hizmet vermekteyiz. Kısa vadedeki hedefimiz müşteri portföyümüzü tüm sektörlere yaymak olacaktır.

Sektörün en önemli problemi sizce ne?

Tasarım ve yazılım odaklı işlerin müşteriler tarafından kolay ve hızlı üretilebilir algılanması verilen değerin az olması ve ülkedeki diğer sektörlerinde ortak problemi olan işine sadık alanında iyi eğitilmiş çalışanların zor bulunması.

Şirketinizde kaç kişi çalışıyor?

Şirketimiz Ben ve Elif Avlanoğlu ortaklığında faaliyet gösteriyor 35 kişilik bir ekiple çalışıyoruz.

Şirketinizde Çalışacak adaylarda ne gibi özellikler arıyorsunuz?

Dünyadaki tüm gelişmeleri yakından takip eden, yaratıcı, enerjik, hayat boyu öğrenci olmayı ilke edinmiş pozitif insanlarla çalışmak istiyoruz. Ayrıca grup çalışmasının önemini kavramış olmaları çalıştıkları şirketin bir aile olduğu bilincini taşımaları gerekmekte.

Uzun vadede şirketiniz adına planlarınız nelerdir?

Sektörlerinde kurumsallaşmış, tasarımın değerinin farkında olan firmalara hizmet vermek bilişim dünyasında yurt içinde ve yurt dışında bilinilirliği üst düzey olan bir marka olmak.

Şirketinizin Organizasyon yapısından bahseder misiniz?

Beycon Danışmanlık iki ortaklı bir şirket şirketimizin organizasyon yapısı tasarım/yazılım ve dış kaynak kullanımı olarak ikiye ayrılıyor. Şirket bünyesinde üç farklı departman bulunmakta Halkla ilişkiler, Satış ve pazarlama bölümleri müşteri ilişkileri, pazarlama, şirketin iş takibini yürütüyor. Tasarım ekibimiz web tasarım ve web yazılım uzmanlarımızdan oluşuyor bu ekibimiz de yazılım ve tasarım projelerine imzalarını atıyor. Ayrıca şirketimiz bünyesinde birde dış kaynak birimimiz bulunmakta bu birimdeki arkadaşlarımızda şirketlere yazılım programlarımızla ilgili danışmanlık hizmeti sağlamakta.

Şirketinizde çalışanlara yönelik nasıl bir kariyer yönetimi yapıyorsunuz?

Hedefleri ile yaptıkları işin aynı paralellikte seyretmesine özen gösteriyoruz. Mutlu ve işini severek yapan elamanın her zaman için daha başarılı olacağına inanıyoruz.

İnsan Kaynakları departmanınızın işe alım performans değerlendirme işlemleri nasıl gerçekleşiyor?

Şirketimizde İnsan kaynakları departmanı bulunmamakta performans değerlendirmeleri tamamı ile yapılan işin içinde birebir gerçekleşiyor. Ayrıca referans ve özgeçmişler her şirkette olduğu gibi Beycon Danışmanlıkta da büyük önem arz ediyor.

Şu an üzerinde çalıştığınız ne gibi projeler var?

Beycon şu an için bankacılık ve finans sektöründeki projelere yoğunlaşmış durumdayız.

İş hayatında başarılı olabilmek için neler yapılmalı?

Öncelikle çok çalışmak, vizyonu ve hedefleri doğru belirlemek gerekir. Ve en önemlisi her şey bir anda yitirilse dahi, sıfırdan her şeye başlama gücü bulunabilirse iş hayatında başarılı olunmamak için hiçbir engel kalmamış demektir.

Yoğun iş yaşantınızdan özel yaşantınıza zaman ayırabiliyor musunuz?

Bundan beş altı yıl öncesine kadar zaman yönetimini iyi yapan bir yönetici çok rahatlıkla özel yaşantısına zaman ayırabiliyordu. Fakat son beş altı senedir yaşam o kadar hızlandı ki her an geri kalma tehlikesiyle karşı karşıya kalabiliyorsunuz bundan dolayı artık iyi bir zaman yönetimi yapmanız bile kendinize zaman ayırmaya yetmiyor.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir