Beycon Group Olarak Staj Anlayışımız

Beycon Group’ta stajyer işe alımları iki ayrı şekilde gerçekleştirilir.

 1. Üniversite öğrencilerine yönelik yaz stajı

 2. Lise Öğrencilerine yönelik eğitim takvimi içerisinde gerçekleştirilen kış dönemi stajı

Üniversite Öğrencilerine Yönelik Yaz Stajı

İlk aşama olarak Beycon Group web sitesine yapılan başvurular değerlendirilir. Yapılan başvurularda aranılan niteliklere uygunluk sağlandıktan sonra üçüncü ve dördüncü sınıflara öncelik tanınır. Stajyer işe alım sürecinde Bilgi Teknolojileri meslek yüksek okulu, mühendislik fakültesi, iktisat işletme fakültesi ve iletişim fakültesi öğrencileri tercih edilir. Uygun görülen adaylar görüşmeye çağırılır. Ve karşılıklı mülakata tabi tutulurlar. Beycon Group’a staj başvurusunda bulunan adaylara özel bir sınav uygulanır. Sınav içerik olarak öğrencilerin grup içi iletişim kabiliyetlerini, yazılı ve sözlü iletişim becerilerini ölçmeye yönelik olarak uygulanır. Staja başlaması kararlaştırılan kişiler arasından en yüksek başarıyı elde edenlere staj teklifi yapılır. Beycon Group bünyesinde çalışan stajyer öğrencilere öğlen yemeği sağlanmaktadır.

Lise Öğrencilerine Yönelik Eğitim Takvimi İçerisinde Gerçekleştirilen Kış Dönemi Stajı

Lise öğrencilerine yönelik olan kış dönemi stajı meslek ve ticaret lisesi öğrencilerini kapsamaktadır. Kış dönemi stajı başvurularının en geç ağustos ayı sonuna kadar yapılması gerekmektedir. Öğrencilerin okullarıyla yapılan sözleşmeleri doğrultusunda Beycon Group’un ihtiyaçları dâhilinde şirket bünyemize yerleştirmeler yapılmaktadır. Öğrencilerin şirkete yerleşmeleri öğrenim dönemi başlamadan gerçekleşmektedir. Öğretim dönemi ile başlayan staj hafta içi 3 gün Beycon Group bünyesinde çalışılarak gerçekleşmektedir. Öğrenci kalan diğer günlerde kendi okulunda öğrenimine devam etmektedir.

Staj Programı Sonrası

Staj programı bittikten sonra Beycon İnsan Kaynakları Yöneticisi tarafından Staj Sertifikası hazırlanır. Burada stajyerin staj yaptığı şirket, staj tarihi yer alır. İki aydan az staj yapan stajyerlere staj sertifikası verilmez. Lise stajyerlerin stajı bitiminde öğrenci hakkında bir rapor oluşturulur. Öğrencinin öğrenim gördüğü okula ve danışman öğretmenine sunulur.

5.00 avg. rating (91% score) - 1 vote

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Cevap Yok

 1. merve gül dedi ki:

  Merhaba Maltepe Üniversitesi Yazılım mühendisliği 2. sınıf öğrencisiyim. Firmanıza staj için başvuru da bulunmak istiyorum. Staj başvuru sürenizin dolup dolmadığını öğrenmek istiyorum.

 2. OguzKaganAslan dedi ki:

  Yapmış olduğunuz staj başvurusu insan kaynakları departmanı çalışanlarına iletilmiştir. İlginiz için teşekkür ederiz.

 3. sabriye yağlı dedi ki:

  Merhaba,

  Mesleki açıköğrretim lisesi web tasarım bölümü öğrencisyim. Şirketinizde güz stajı yapmak amacıyla başvurumun değerlendirilmesini rica ediyorum.

  Mesleki açıkköğrretim lisesi web tasarım bölümü kazandığım teorik eğitim altyapısını şirketinizde yapacağım staj sırasında kazanacağım pratik bilgilerle birleştirmeyi amaçlıyorum. Sürekli eğitime inanan, öğrenmeye açık ve çalışmayı seven biri olarak staj sırasında şirketinize değer katarken kendimi geliştirebileceğimi düşünüyorum.

  Gerekli görmeniz durumunda daha detaylı bilgi vermek için sizinle karşılıklı görüşmek isterim.

  İlginize şimdiden teşekkür ederim.
  Saygılarımla;

 4. Tahsin DALMAN dedi ki:

  Merhaba Bahçelievler And. Tic. Mes. Lisesi Web Tasarım ve Programlama bölümünde öğrenim görüyorum. 2010-2011 zorunlu lise stajı kapsamında sizinle çalışmak istiyorum. Cevabınızı bekliyorum.

 5. Hasan dedi ki:

  Merhaba,
  2011 yaz dönemi için staj başvurusunda bulunmak istiyorum. Nerden başvuru yapabilirim?
  Teşekkürler

 6. Rukiye dedi ki:

  Merhaba bende 2011 yaz dönemi için ne stajyer alımı söz konusu olup olmadığını öğrenmek istiyorum
  Teşekkürler

 7. merhabalar, ben meslek lise 3 sınıf ögrencisiyim ve seneye staj yeri aramaktayım yardımcı olursanız sevinirim

 8. admin dedi ki:

  Merhaba, staj başvurusu için Beycon ile iletişime geçebilirsiniz;

  E-posta info@beycon.com.tr
  Telefon 212 274 4500

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir