BEDAVA MESAJLAŞMA

BEDAVA MESAJLAŞMA GİTTİKÇE YAYGINLAŞIYOR

Bedava Mesajlaşma

Bedava Mesajlaşma

Gün geçtikçe yaygınlaşmaya devam eden Facebook ve Whatsapp gibi internet sayesinde çalışan bu uygulamalar, kısa mesaj (SMS) sayısının düşürdü. Artık kullanıcılar SMS yerine internet tabanlı mesajlaşmaya yara

Giderek yaygınlaşan WhatsApp ve Facebook gibi internet tabanlı mesajlaşma uygulamaları, kısa mesaj (SMS) sayılarını düşürdü. SMS artık tahtını internet tabanlı olan mesaj uygulamalarına bırakıyor. Akıllı telefonlar ile birlikte SMS’ler, gündelik zamanlarda tahtlarını elektronik bir postaya, Facebook’ tan gelen bir iletiye, WhatsApp veya Tweet mesajlarına bıraktı.

Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kurumu BTK’ nın kaydedilen verilerine göre geçen yıl Türkiye verilerinde kaydedilen oran 90 milyar 876 iken, bu yıl kaydeden verilere göre %27 azalam görülerek 66 milyar 431 milyon gibi bir oran kaydedildi. MMS mesajlar dahi 114,9 milyondan 64,4 milyona kadar bir düşüş kaydedildi.

2008 yılında SMS sayısı 77 milyar 837 milyon iken, 2013 yılına kadar kaydedilen verilere bakılacak olursa 128’lik bir artışla 177,6 milyar seviyesine çıktı. Bu yılın başında ise SMS sayısında düşmeler görüldü. İşletmecilerden kaydedilen verilerde ise SMS sayısı 2014’ ün Haziran ayında, geçen yılın haziran ayına göre Avea %7, Turkcell %36,8 ve Vodafone ise %28 gibi bir azalma görülmektedir.

Kullanıcıların artık SMS paketlerine para yatırmak yerine, sadece internet için para ödeyerek hem internetten mesajlaşabiliyorlar hemde gündemde olaylarıda gözlemleyebiliyorlar ve internet tabanı gerektiren birçok işerinide halledebiliyorlar.

 

İNTERNET TABANLI UYGULAMA ZENGİNLİĞİ

Anında mesaj göndermemizi sağlayan internet tabanlı uygulamalarda artık fazlaca bulunuyor. En çok bilinen olan WhatsApp dışında, Tictoc, Line, MessageMe, Line ve BBM gibi birçok internet tabanlı uygulamalar akıllı telefonların uygulama indirme merkezlerin de bulunmaktadır. Bunların yanı sıra Facebook’ta artık gençler arasında mesajlama için kullanabilecekleri bir uygulama  olarak yer almaya başlamıştır.

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir