base64_decode Çözme

wordpress

WordPress işiyle uğraşanlar base64_ decode yazılı dosyaları çok görmüştür. Özellikle footer.php dosyasında bunur ve dosyada değişiklik yapmanıza izin vermez.

Footer dosyamız genelde birçok harf ve rakamdan oluşmaktadır. Tema yapımcıları bu kodu kendi isimlerini silmesinler diye koyuyor. Bizde bu linklerin kaldırılmamasını tavsiye ediyoruz. Fakat bazen bu linkleri aşırı abrtıyorlar ve 4 – 5 link ekliyorlar. Üstelik biz hiçbir yazı ekleyemiyoruz.

Şimdi gelelim esas konumuza. Bu kodu nasıl çözeriz. Aslında çözümü çok basit. Önce masaüstünüzde php dosyası olusturun. Dosyanın adı kod.php olsun diyelim. Bu dosyanın içerisine şifreli kodu yapıştırın ve ” eval ” kısmını ” highlight_string ” ile değiştirin.

Daha sonra bu dosyayı serverınıza upload ederek çalıştırın. ( Siteadı.com/kod.php şeklinde ) Çalıştırdığınızda dosyanın içindeki kodlar açık bir şekilde karşınıza gelecektir. Bu kodları alıp footer.php dosyanızdaki şifreli yazı ile değiştirdiğinizde işlem tamamlanmıştır.

Not: Bazı tema yapımcıları 5-6 kez üst üste şifreleme yapmaktadır. Yukarıdaki işlemi kodları açık şekilde görene kadar uygulayın.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir